Ligu národů odehrají Dánové už v nejsilnější sestavě

ČTK ČTK
6. 9. 2018 21:20
Podle společného prohlášení dánského svazu i hráčské unie se podařilo dosáhnout dohody, i když zatím jen krátkodobé.
Christian Eriksen, hvězda dánské reprezentace.
Christian Eriksen, hvězda dánské reprezentace. | Foto: Reuters

Kodaň - V nedělním zápase Ligy národů proti Walesu už dánská fotbalová reprezentace nastoupí v nejsilnější sestavě.

Zatímco ve středu v přípravě na Slovensku kvůli sporu se svazem ohledně sponzorů nastoupila tradiční velmoc s náhradníky a futsalisty, v nové reprezentační soutěži už podobný "záskok" neplánuje.

Podle společného prohlášení dánského svazu i hráčské unie se podařilo dosáhnout dohody, i když zatím jen krátkodobé. "Je to dobré pro národní tým i všechny v dánském fotbalu, že důležitý zápas Ligy národů můžeme odehrát se skutečnou reprezentací a znovu se zaměřit na sportovní aspekt," řekl šéf svazu Jesper Moller.

Jádrem sporu je vyřešení otázky osobních a reprezentačních sponzorů. Ve středu v Trnavě dánští náhradníci podlehli Slovákům 0:3. Devátý celek světového žebříčku přivítá Wales v neděli v Aarhusu.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Poslanci naléhali na Metnara, aby nechal ve funkci vojenského historika Stehlíka, ministr to zváží

Ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO) zváží budoucnost ředitele odboru válečných veteránů Eduarda Stehlíka, který by měl v armádě do konce roku skončit. Na dnešním jednání sněmovního výboru pro obranu nevyloučil revizi návrhu. Rozhodnout chce v brzy. Výbor mu doporučil, aby vedení odboru neměnil. Poslanci také nechtějí, aby ředitel odboru byl na rozdíl od současnosti civilista, s čímž zatím ministerstvo počítá.

Stehlíkovi ke konci roku končí vojenský závazek, ministerstvo mu jej nechtělo prodloužit. Na jeho podporu vystoupilo v minulých dnech několik politiků včetně premiéra Andreje Babiše (ANO).

Metnar označil Stehlíka za výborného historika. Motivace ke změně podle něj vycházela ze zkušeností například policie, kde podobnou pozici také zastává civilista.

Zdroj: ČTK
Další zprávy