Ligu národů odehrají Dánové už v nejsilnější sestavě

ČTK ČTK
6. 9. 2018 21:20
Podle společného prohlášení dánského svazu i hráčské unie se podařilo dosáhnout dohody, i když zatím jen krátkodobé.
Christian Eriksen, hvězda dánské reprezentace.
Christian Eriksen, hvězda dánské reprezentace. | Foto: Reuters

Kodaň - V nedělním zápase Ligy národů proti Walesu už dánská fotbalová reprezentace nastoupí v nejsilnější sestavě.

Zatímco ve středu v přípravě na Slovensku kvůli sporu se svazem ohledně sponzorů nastoupila tradiční velmoc s náhradníky a futsalisty, v nové reprezentační soutěži už podobný "záskok" neplánuje.

Podle společného prohlášení dánského svazu i hráčské unie se podařilo dosáhnout dohody, i když zatím jen krátkodobé. "Je to dobré pro národní tým i všechny v dánském fotbalu, že důležitý zápas Ligy národů můžeme odehrát se skutečnou reprezentací a znovu se zaměřit na sportovní aspekt," řekl šéf svazu Jesper Moller.

Jádrem sporu je vyřešení otázky osobních a reprezentačních sponzorů. Ve středu v Trnavě dánští náhradníci podlehli Slovákům 0:3. Devátý celek světového žebříčku přivítá Wales v neděli v Aarhusu.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Někteří maturanti skládají těžší test z matematiky, není součástí povinné státní zkoušky

Na středních školách se ve středu koná didaktický test pro maturanty, kteří se dobrovolně přihlásili k obtížnější zkoušce z matematiky. Test není součástí povinné státní maturity. Některé vysoké školy k jeho výsledkům ale přihlíží při přijímání ke studiu. Letos se pro něj rozhodlo 3405, tedy zhruba pět procent středoškoláků, kteří skládají maturitu poprvé.

Zkoušku s názvem Matematika+ nedělají maturanti vždy ve své škole, koná se jen ve vybraných. Přibližně tři čtvrtiny přihlášených k testu jsou z gymnázií. Zbytek hlavně z technických středních škol a lyceí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy