Liga mistrů: Plašil se trefil, Čech vychytal nulu

15. 9. 2009 22:39
Ronaldo začal dvěma góly
Tomáš Ujfaluši v utkání Ligy mistrů.
Tomáš Ujfaluši v utkání Ligy mistrů. | Foto: Reuters

Praha - Záložníkovi Jaroslavu Plašilovi vděčí fotbalisté Bordeaux za to, že v úvodním utkání základní skupiny Ligy mistrů na půdě Juventusu Turín uhráli remízu 1:1.

Český reprezentant čtvrt hodiny před koncem vyrovnal a naznačil, že po letním přestupu z Pamplony bude pro francouzské šampiony velkou posilou. Obránce Juventusu Zdeněk Grygera přišel o zápas kvůli zranění.

Velká chvíle Plašila, který hrál Ligu mistrů naposledy před pěti lety v Monaku, přišla v 75. minutě. Sedmadvacetiletý hráč zblízka doklepl do sítě trestný kop a Bordeaux si odváží poměrně nečekaný bod.

Výhru 1:0 slaví brankář Petr Čech, jehož Chelsea těsně porazila Porto díky brance Anelky z úvodu druhé půle.

Útočná síla Chelsea dnes utrpěla absencí nejlepšího střelce Didiera Drogby, který si začal odpykávat třízápasový disciplinární trest za jarní vulgární napadení norského sudího Övreböa v semifinále loňského ročníku.

Zklamán opouštěl hřiště obránce Tomáš Ujfaluši s Atlétikem Madrid, které se doma muselo spokojit jen s bezbrankovou remízou proti kyperskému nováčkovi soutěže APOELu Nikósie.

Zadák Tomáš Sivok i s celou obranou Besiktase Istanbul dlouho odvracel ataky Manchesteru United, ale souboj tureckých a anglických šampionů nakonec vyzněl pro hosty. Manchester jako už poněkolikáté spasil záložník Paul Scholes přesnou trefou v 77. minutě.

Tomáš Sivok (Besiktas) se snaží uhlídat Waynea Rooneyho (Manchester United) vutkání Ligy mistrů. | Foto: Reuters

Útočník Tomáš Necid při své premiéře v Lize mistrů neodvrátil prohru CSKA Moskva 1:3 na hřišti německých mistrů ve Wolfsburgu. Jejich triumf zajistil hattrickem brazilský kanonýr Grafite, který dokázal, že si udržel formu z loňské sezony, kdy v bundeslize nasázel 28 tref.

Necid přišel na hřiště až v poslední desetiminutovce, kdy CSKA o jednu branku prohrával. Z dálky pak sledoval, jak Grafite zpečetil výhru Wolfsburgu, který tak zažil povedenou premiéru v Lize mistrů. Zadák Jan Šimůnek se na straně vítězů nevešel mezi nominované.

Další reprezentační bek Marek Jankulovski zůstal jen na lavičce náhradníků AC Milán při jeho výhře 2:1 v Marseille.

Italský velkoklub se po roční odmlce úspěšně vrátil mezi evropskou elitu a povedla se mu také odveta za prohrané finále soutěže v roce 1993, kdy právě mužstvu Olympique podlehl.

Hvězdný Real Madrid podle očekávání zvládl duel na hřišti FC Curych a zvítězil vysoko 5:2.

Nejdražší fotbalista historie Cristiano Ronaldo ve 27. minutě vstřelil první gól letošního ročníku a "Bílý balet" vedl v průběhu už o tři branky. Domácí po změně stran dokázali snížit na rozdíl jediného gólu, ale závěr už si hosté pohlídali a dalšími dvěma trefami odmítli senzaci

Výsledky úterních utkání 1. kola základních skupin fotbalové Ligy mistrů:

Skupina A:
Juventus Turín - Girondins Bordeaux 1:1 (0:0)
63. Iaquinta - 75. Plašil. Rozhodčí: Övrebö (Nor).

Maccabi Haifa - Bayern Mnichov 0:3 (0:0)
85. a 87. Müller, 64. Van Buyten. Rozhodčí: Skomina (Slovin.). Diváci: 41.000.

Skupina B:
VfL Wolfsburg - CSKA Moskva 3:1 (2:0)
36., 41. z pen. a 87. Grafite - 77. Zagojev. Rozhodčí: Lannoy (Fr.). Diváci: 25.017

Besiktas Istanbul - Manchester United 0:1 (0:0)
Branka:
77. Scholes. Rozhodčí: Rizzoli (It.).

Skupina C:
FC Curych - Real Madrid 2:5 (0:3)
64. Margairaz z pen, 65. Aegerter - 27. a 89. Cristiano Ronaldo, 34. Raúl, 45+1. Higuaín, 90.+4 Guri. Rozhodčí: Atkinson (Angl.). Diváci: 24.000.

Olympique Marseille - AC Milán 1:2 (0:1)
49. Heinze - 28. a 74. Inzaghi. Rozhodčí: Bo Larsen (Dán.).