Kostaričané utrpěli debakl na Ukrajině

ČTK
28. 5. 2006 21:50
Praha - Fotbalisté Kostariky prohráli v přípravě na mistrovství světa v Kyjevě s Ukrajinou 0:4.
Analolij Timošuk z Ukrajiny (v žlutém) se snaží připravit o míč kostarického Michaela Rodrigueze. | Foto: Reuters

Tým, který bude v úterý v Jablonci nad Nisou soupeřem českých fotbalistů, inkasoval tři branky v závěru prvního poločasu a čtvrtou brzy po změně stran. A to ještě trenér domácích Oleg Blochin nemohl nasadit zraněného kanonýra Andreje Ševčenka a zdravotní problémy vyřadily i dalšího střelce Rebrova.

Na výkon Kostaričanů byli zvědaví hlavně Němci, kteří s nimi 9. června v Mnichově světový šampionát zahájí. Dnešní utkání je uklidnilo a agentura SID napsala, že středoamerický tým má daleko do mistrovské formy.

Vpředu prý vůbec nebyl nebezpečný a ani obránci si moc nerozuměli. Brankář Šovkovskij, který se v ukrajinské brance objevil poprvé od ledna, kdy si zlomil klíční kost, prožil klidné odpoledne.

Íránští fotbalisté ve svém prvním utkání na evropské půdě sahali v Chorvatsku po vítězství. V Osijeku jim v souboji dvou účastníků MS zajistil vedení Karímí z Bayernu Mnichov. Pršo sice vyrovnal, ale Borhaní přidal druhý íránský gól. Už to vypadalo, že Chorvati poprvé po dvou letech na domácím hřišti prohrají, ale v sedmé minutě nastavení odvrátil porážku Babič z pokutového kopu za faul na Oliče.

Fotbalisté Ekvádoru si na svůj první přípravný zápas na evropské půdě pozvali do Madridu Makedonii a na hřišti klubu Rayo Vallecano s ní prohráli 1:2. Jihoamerický tým sice vedl od 25. minuty zásluhou Carlose Tenoria, ale Maznov už za tři minuty vyrovnal a ve druhém poločase proměnil Igor Mitreski penaltu.

Kyjev: Ukrajina - Kostarika 4:0 (3:0)
Branky: 35. Nazarenko, 39. Vorobej, 40. Kaliničenko, 55. Bělik.

Osijek: Chorvatsko - Írán 2:2 (1:1)
Branky: 31. Pršo, 90+7. Babič z pen. - 21. Karímí, 82. Borhaní.

Madrid: Ekvádor - Makedonie 1:2 (1:1)
Branky: 25. C. Tenorio - 28. Maznov, 73. I. Mitreski z pen.