Baroš končí v Baníku, nenabídli mu novou smlouvu

Luděk Mádl ČTK Luděk Mádl, ČTK
15. 6. 2015 16:06
Milan Baroš končí v Baníku Ostrava. Skončí kariéru, nebo si najde nové angažmá?
Milan Baroš
Milan Baroš | Foto: Lukáš Drštička

Ostrava - Fotbalista Milan Baroš opouští Ostravu. Třiatřicetiletý bývalý reprezentační útočník od vedení Baníku nedostal nabídku na prodloužení smlouvy a jako volný hráč hledá nové angažmá.

Jak vidí Barošovu další fotbalovou kariéru Pavel Paska, šéf agentury ISM, která fotbalistu zastupuje? "Milan Baroš je teď v první řadě na dovolené v zahraničí. Až se vrátí, sedneme si a posoudíme všechny varianty," říká muž, který stojí v pozadí celé Barošovy kariéry, která vedla z Baníku do Liverpoolu, Aston Villy, Lyonu či Galatasaray Istanbul.

Podle zákulisních informací je ve hře Barošovo možné působení v indické lize. Samotnému hráči už se prý ale do exotických destinací tohoto typu nijak zvlášť nechce. V nedávné minulosti měl nabídky i z Kataru či Spojených arabských emirátů.

Poměrně vysokou pravděpodobnost má také varianta, že nyní 33letý Baroš už svou aktivní kariéru v profi-fotbale ukončí.

Sám hráč se ovšem nechal slyšet, že ještě chce hrát. A to někde poblíž domova. "Něco se rýsuje," podotkl Baroš.

Objevily se spekulace, že by mohl posílit Spartu nebo Jablonec.

V uplynulém ročníku Synot ligy odehrál za Baník Ostrava 11 utkání a vsítil 2 branky.

Po posledním utkání sezony s Duklou se Milan Baroš pustil do ostré kritiky vedení klubu.

V zimě měl o Baroše zájem polský klub z Bielsko-Biale, tato varianta prý ale momentálně není na pořadu dne.

 

Právě se děje

před 40 minutami

Příjem žádostí do druhé výzvy programu COVID nájemné MPO kvůli nefungujícímu on-line systému prodlouží do 4. února

Příjem žádostí do druhé výzvy programu COVID nájemné MPO kvůli nefungujícímu on-line systému prodlouží do 4. února, sdělil ČTK ministr Havlíček.

On-line informační systém MPO pro podávání žádostí do programů COVID je podle Havlíčka připraven. Příjem žádostí začne znovu v sobotu v 08:00, uvedl.

Zdroj: ČTK
před 57 minutami

Nový majitel má dát za Vítkovice Heavy Machinery přes 1,2 miliardy korun

Nový majitel by měl za ostravský strojírenský podnik Vítkovice Heavy Machinery (VHM) zaplatit 1,2115 miliardy korun. Jde o nejvyšší nabídku ze čtvrtečního druhého kola výběrového řízení. Byla vyvolávací cenou v páteční aukci na portálu verejnedrazby.cz, do níž postoupilo pět nejvážnějších zájemců, a nakonec se ukázala být i konečnou cenou. Za firmu to ČTK sdělil Jaroslav Martínek.

Jméno subjektu, který ve výběrovém řízení předložil nejvyšší nabídku, zatím insolvenční správce Lukáš Zrůst nesdělil. "Bude oznámeno po splnění dílčích povinností ve smyslu insolvenčního zákona," uvedl Martínek.

Prodejní proces páteční aukcí ještě neskončil. Do 27. ledna musí s jejími výsledky vyslovit souhlas věřitelský výbor, zajištění věřitelé a soud. "Pokud bude vysloven, má nový majitel čas do 11. března na doplacení kupní ceny. O den později je nejzazší termín pro uzavření smlouvy o převodu závodu a 15. března je rozhodný den pro převod VHM na nového majitele," uvedl Martínek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy