Rošáda na Slavii. Končí Kisel a Beránek, přichází Uhrin

Sport Sport
Aktualizováno 16. 6. 2015 11:39
Dušan Uhrin mladší naposledy trénoval ligovou Plzeň, která ho ale loni v létě vyhodila.
Dušan Uhrin mladší
Dušan Uhrin mladší | Foto: ČTK

Praha - Fotbalová Slavia bude mít nového trenéra. Jedenáctého týmu uplynulé sezony se ve středu ujme Dušan Uhrin mladší, který na lavičce střídá Miroslava Beránka. Jeho asistentem bude někdejší kouč Příbrami Petr Čuhel.

Zároveň také končí sportovní ředitel a bývalý kapitán Karol Kisel, který stál za posledními neúspěšnými trenérskými rošádami v Edenu.

Beránek: byl to korektní rozchod

Informace serveru iDnes.cz o příchodu Uhrina v úterý dopoledne potvrdil i samotný klub. "Nabídku jsem dostal zhruba před týdnem. Věděl jsem, že ji chci přijmout, ale musel jsem si také ověřit, jak vůbec Slavia v tuto chvíli funguje a co chce vedení Slavie dokázat v příští sezoně," uvedl.

Vršovický klub přitom po loňském odchodu Nizozemce Alexe Pastoora podepsal s dosavadním koučem Beránkem smlouvu na tři roky. Jenže slibný začátek sezony, kdy Slavia dokonce chvíli vedla ligu, vyústil v nepovedené jaro, během kterého se Pražané propadli až do bojů o záchranu.

"Sešli jsme se s majitelem Alešem Řebíčkem, který mi sdělil, že jsem skončil. Nebyla to pro mě novinka, tento verdikt mi předal už sportovní ředitel Karol Kisel po prohře v posledním ligovém kole se Slováckem," uvedl Beránek pro ČTK. "Je to rozhodnutí majitele a to já plně respektuju. Rozešli jsme se korektně."

Plzeňsko-vršovická rošáda

A tak Beránka střídá Uhrin mladší, který v Česku naposledy vedl Viktorii Plzeň. Letošního mistra ovšem sedmačtyřicetiletý kouč opustil ještě loni v létě, když se mu nepodařilo postoupit do evropských pohárů a tým několikrát zaváhal i v lize. Posléze někdejší kouč Limassolu, Tbilisi či Temešváru působil v Dinamu Minsk. Krátce přitom působil i v samotné Slavii jako sportovní ředitel mládeže a asistent Karla Jarolíma či Josefa Pešiceho.

Slavia se přitom v lize trápí právě od odchodu Karla Jarolíma v roce 2010. Jejím nejlepším umístěním od té doby byla sedmá příčka, loni sešívaní až do posledního kola bojovali o záchranu.

"Slavia má historicky velice dobré jméno. Já pevně věřím, že se nám podaří stabilizovat dlouhodoběji herní projev, byl bych rád, kdybychom neměli takové výkyvy ve výkonech,“ věří před nadcházející sezonou Uhrin.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Příjem žádostí do druhé výzvy programu COVID nájemné MPO kvůli nefungujícímu on-line systému prodlouží do 4. února

Příjem žádostí do druhé výzvy programu COVID nájemné MPO kvůli nefungujícímu on-line systému prodlouží do 4. února, sdělil ČTK ministr Havlíček.

On-line informační systém MPO pro podávání žádostí do programů COVID je podle Havlíčka připraven. Příjem žádostí začne znovu v sobotu v 08:00, uvedl.

Zdroj: ČTK
před 25 minutami

Nový majitel má dát za Vítkovice Heavy Machinery přes 1,2 miliardy korun

Nový majitel by měl za ostravský strojírenský podnik Vítkovice Heavy Machinery (VHM) zaplatit 1,2115 miliardy korun. Jde o nejvyšší nabídku ze čtvrtečního druhého kola výběrového řízení. Byla vyvolávací cenou v páteční aukci na portálu verejnedrazby.cz, do níž postoupilo pět nejvážnějších zájemců, a nakonec se ukázala být i konečnou cenou. Za firmu to ČTK sdělil Jaroslav Martínek.

Jméno subjektu, který ve výběrovém řízení předložil nejvyšší nabídku, zatím insolvenční správce Lukáš Zrůst nesdělil. "Bude oznámeno po splnění dílčích povinností ve smyslu insolvenčního zákona," uvedl Martínek.

Prodejní proces páteční aukcí ještě neskončil. Do 27. ledna musí s jejími výsledky vyslovit souhlas věřitelský výbor, zajištění věřitelé a soud. "Pokud bude vysloven, má nový majitel čas do 11. března na doplacení kupní ceny. O den později je nejzazší termín pro uzavření smlouvy o převodu závodu a 15. března je rozhodný den pro převod VHM na nového majitele," uvedl Martínek.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Americká Sněmovna reprezentantů předá Senátu ústavní žalobu na bývalého prezidenta Trumpa v pondělí. Oznámil to šéf senátní většiny Schumer

Zdroj: ČTK
Další zprávy