reklama
 
 

Kanonýr podzimu Vlček zatím zůstává

4. 1. 2007 0:00
Praha - Fotbalová liga zatím o nejlepšího střelce sezony nepřijde. Útočník Slavie Stanislav Vlček konkrétní nabídku ze zahraničí nemá a spekulacemi se nezabývá.

"Sezonu máme se Slavií dobře rozehranou, utíkat nechci. Zahraniční angažmá bych si ale rád zkusil," říká s osmi góly nejlepší kanonýr ligového podzimu Stanislav Vlček na prvním srazu mužstva v novém roce.

Jak žhavý je váš případný odchod ze Slavie do zahraničí? Hovoří se o nabídkách z Rakouska a Německa.
Přiznám se, že to jde mimo mě. Jsou to jen spekulace a ty mě nechávají klidným. Takových ´přestupů´ už jsem zažil. Dokud nebude ležet na stole konkrétní nabídka, nebudu se tím zabývat.

Trávil jste dovolenou u bývalého hráče Slavie Karla Pitáka, jenž nyní působí v rakouském Salcburku. Vyptával jste se jej na tamní soutěž, v níž byste případně mohl působit i vy?
S Karlem jsme se o tom bavili a říkal, že rakouská soutěž tak vysokou úroveň nemá. Prý je to Salcburk a pak dlouho nic. Podobné názory jsem už slyšel z více stran.

Slávisté už trénují. Sparťanům nezávidí
Fotbalisté Slavie zahájili přípravu na jarní část sezony

Hrál byste tedy raději v jiné zemi?
Kdyby přišla konkrétní nabídka z Německa, upřednostnil bych ji. Kvůli rodině bych nepřijal angažmá například v Rusku a Turecku.

Jak vidíte tedy šance na to, že ze Slavie zamíříte do zahraničí?
Řekl bych tak padesát na padesát. Jak jsem již řekl: Zahraniční angažmá by mě lákalo.

Generální ředitel Petr Doležal mluvil o tom, že by si vás dovedl po skončení aktivní kariéry představit ve Slavii i v jiné než v hráčské roli. Co vy na to?
Tak takhle daleko vůbec nepřemýšlím. Teď jsem hráč a neumím si sebe zatím představit v jiné funkci. Každopádně jsem o tom s panem Doležalem nemluvil.

Myslel byste při případné změně dresu i na to, jaký vliv by to mělo na vás v souvislosti s reprezentací?
To ne. Neodehrál jsem v reprezentaci ani celý přátelský zápas s Dánskem, který se nám vůbec nepovedl.

Nelitoval byste případně, že si nezahrajete na novém stadionu Slavie v Edenu?
Nový stadion může být pro mě motivací, abych zůstal. Může to převážit misky vah. Ale kdoví, co se všechno stane. Třeba se zraním nebo do léta (v létě končí Vlčkovi smlouva ve Slavii, pozn. aut.) žádná nabídka pro mě nepřijde.

Sledujete výstavbu nové arény?
Určitě sleduji. Zrovna jsem tam byl pozván. Zatím tam toho ale moc vidět není. Do dvou měsíců by měla stavba jít nahoru.

Jaké to pro vás bylo po dovolené začít s zase s tréninkem?
První část bylo spíše takové seznámení s balonem. Ve čtvrtek mě ale čekají testy na FTVS a to je taková moje noční můra. Netrvá to moc dlouho, ale je to pro mě docela nepříjemné.

S nadváhou jste po vánočních svátcích a dovolené problém neměl?
Ne, ne a ani zatím nikdo z kluků je neměl. Tohle už si každý ohlídá.

Pojal jste dovolenou spíše aktivně nebo pasivně?
Nevydržel bych nic nedělat. Hrál jsem tenis, squash a podobně. Míč jsem ale měsíc neviděl (smích). Silvestra jsem strávil v Jizerkách.

Přípravné období je v této sezoně neobvykle dlouhé. Sparta jej začíná až 11. ledna. Nezávidíte trochu sparťanům, že neoblíbené období budou mít kratší?
Sparťanům nic nezávidím (smích). Měl jsem měsíc dovolenou a na kluky jsem se už těšil.

Slavii čeká v zimně i halový turnaj. Vítáte takové zpestření?
Jsem na to zvědavý. V hale jsem hrál ale naposledy snad ještě za Bohemku před lety. Věřím, že do Sazka Areny přijdou diváci. Na druhou stranu je to jiný povrch, hrozí zranění. Musíme si dávat pozor, kádr nemáme příliš široký.

Slavia má v lize jen dvoubodovou ztrátu na Spartu a tedy reálnou šanci na titul. Myslíte si, že se bude rozhodovat mezi těmito kluby?
Adeptů je víc. Hned náš první zápasna jaře s Libercem bude hodně důležitý. Určitě nelze souboj o titul zužovat jen na Slavii a Spartu. Uvidíme jak se nám povede začátek. Doufám, že navážeme na podzimní vítěznou vlnu.

Mluvíte se svými spoluhráči o mistrovském titulu?
O tom vůbec nepřemýšlíme. Nemá cenu se takovými spekulacemi svazovat. Na jaře zbývá ještě hodně kol.

autor: Václav Rojík | 4. 1. 2007 0:00

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama