Kamara si opět stěžuje. Finského záložníka údajně rasisticky uráželi v Černé Hoře

ČTK ČTK
28. 9. 2022 10:39
Finský fotbalista Glen Kamara se údajně stal znovu terčem rasistických urážek v pondělním zápase Ligy národů v Černé Hoře. Stížností záložníka Rangers, jenž loni v březnu obvinil po utkání s pražskou Slavií z rasistického chování Ondřeje Kúdelu, se začala zabývat evropská fotbalová unie UEFA.
Glen Kamara při incidentu s Ondřejem Kúdelou
Glen Kamara při incidentu s Ondřejem Kúdelou | Foto: Reuters

Šestadvacetiletý Kamara odehrál v Podgorici celý zápas, který Finsko vyhrálo 2:0. Podle prohlášení zveřejněného finským svazem během utkání nejmenovaný hráč domácího týmu Kamaru rasisticky urazil.

"UEFA zahájila vyšetřování rasistického chování reprezentanta Černé Hory vůči Glenu Kamarovi. Finská fotbalová federace ani národní tým se k případu zatím nebudou dál vyjadřovat," uvedli zástupci svazu.

Kamarovu kauzu s Kúdelou odstartovala vyhrocená odveta osmifinále Evropské ligy a táhla se takřka rok. V závěru duelu se český obránce po jedné ze strkanic přitočil se zakrytými ústy ke Kamarovi, který ho obvinil z rasistických urážek. Utkání mělo dohru i po závěrečném hvizdu v útrobách stadionu, kde finský záložník podle slávistů Kúdelu napadl.

Kamara si za konflikt odpykal třízápasový trest. Kúdela, jenž obvinění z rasismu odmítal, dostal distanc na deset utkání, navíc mu ve Skotsku hrozilo trestní stíhání. To bylo letos na jaře zastaveno, Kúdela poté stáhl odvolání ke sportovní arbitráži CAS proti postihu od UEFA.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy