14. 12. 2008 22:19
Boloňa - FC Turín 5:2, Inter - Chievo 4:2
Souboj dvou legend. Del Piero z Juventusu bojuje o míč s Paolem Maldinim
Souboj dvou legend. Del Piero z Juventusu bojuje o míč s Paolem Maldinim | Foto: Sport

Turín - Fotbalisté Juventusu Turín si v nedělním šlágru poradili s AC Milán a posunuli se na druhé místo italské ligy. "Stará dáma" ve šlágru šestnáctého kola vyhrála 4:2.

V zápase se objevili tři čeští fotbalisté, na straně domácích odehrál celý zápas Zdeněk Grygera, v sestavě hostů nechyběl Marek Jankulovski. Utkání ale skončilo špatně pro Pavla Nedvěda, který musel být po třiceti minutách vystřídán.

Důvodem byly zdravotní problémy. Turínské mužstvo v té době vedlo díky Del Pierovi 1:0, jenž byl ve vápně faulován Jankulovskim a sám penaltu proměnil.

Hned po nuceném střídání Nedvěda ovšem Juventus inkasoval - skóre srovnal Pato. Domácí bleskurychle odpověděli Chiellinim a zásluhou brazilského kanonýra Amauriho získalo do poločasu náskok 3:1.

Krátce po pauze překonal Ambrosini bezmocného Manningera a zdálo se, že to bude ještě drama. Jenže pak dostal druhou žlutou kartu Zambrotta a Milánští museli hrát o deseti.

Když v 69. minutě opět na rozdíl dvou branek zvýšil Amauri, bylo zřejmé, že to budou svěřenci Claudia Ranieriho, kdo zvládne souboj o druhé místo. Mohli přidat i pátý gól, ale Del Piera vychytal Abbiati.

Inter musel zachraňovat Ibrahimovič

Tabulku nadále vede Inter Milán, který zdolal Chievo a na čele má náskok šesti bodů.

Svěřenci kouče Mourinha potvrdili současnou skvělou formu už po třech minutách hry, kdy se blýskl výbornou individuální akcí a následným dokonalým zakončením Maxwell.

Inter sice pak i nadále kontroloval průběh hry, ale zvýšení náskoku se dočkal až v úvodu druhé půle. Centr Obinhy usměrnil Ibrahimovič ještě k lépe postavenému Stankovičovi, a ten nekompromisní ranou zvýšil na 2:0.

Zlatan Ibrahimovič
Zlatan Ibrahimovič | Foto: Reuters

Hosté se ovšem brzy vrátili zpět do hry, když nejprve snížil přesnou dalekonosnou ranou Pellissier a v pětašedesáté minutě dokonce vyrovnali zásluhou Bentivoglia.

Milánští mají ovšem ve svých řadách Zlatana Ibrahimoviče. Švédský reprezentant už několikrát v sezoně favorita zachránil a nejinak tomu bylo i nyní.

Vysoký kanonýr nejprve jedenáct minut před koncem usměrnil do sítě centr Zanettiho a v samém závěru ještě pečetil konečný stav pohotovou střelou z voleje.

Obhájce ligového titulu si tak pojistil své dominantní postavení v domácí soutěži. Snížit jeho náskok v čele pak může večer jen Juventus, nebo AC Milán. Ti se od 20.30 utkají ve vzájemném souboji.

Hamšík načal kanonádu Neapole

Mezi třicetibodové celky se po sobotě vklínila také Neapol, která porazila Lecce 3:0.

Její největší hvězda Marek Hamšík se po faulu na Lavezziho ujala exekuce pokutového kopu a už v jedenácté minutě otevřela skóre.

Hamšík však záhy musel kvůli zranění střídat a jeho náhradník Michele Pazienza těsně před přestávkou vedení domácích zdvojnásobil. Po hodině hry přidal třetí branku Denis.

Alespoň zisk jednoho bodu zachránilo v závěru Lazio Řím, které remizovalo na půdě Udinese 3:3. Český reprezentační obránce David Rozehnal do zápasu ovšem nezasáhl.