Jurásek šel dolů a Benfica padla gólem ve 103. minutě. Musa dostal červenou

15. 8. 2023 8:42
Po vítězství v portugalském Superpoháru fotbalistům Benfiky Lisabon s českým obráncem Davidem Juráskem vstup do ligy nevyšel.
Fotbalisté Benficy Lisabon.
Fotbalisté Benficy Lisabon. | Foto: Reuters

Na hřišti Boavisty Porto sice obhájci titulu dvakrát vedli, ale nakonec prohráli 2:3. Ve třinácté nastavené minutě rozhodl zápas slovenský útočník Róbert Boženík, který předtím svým prvním gólem vyrovnal na 1:1.

Jurásek, který přišel do Benfiky v červenci z pražské Slavie za 14 milionů eur (asi 334 milionů korun), odehrál přes 90 minut, než ho nahradil bývalý sparťan Mihailo Ristič.

Hosty poslal do vedení ve 22. minutě argentinský mistr světa Ángel Di María, který se vrátil do lisabonského klubu po 13 letech. Krátce po přestávce byl vyloučen za tvrdý faul bývalý slávista Petar Musa a brzy nato vyrovnal Boženík. Rafa Silva znovu získal Benfice náskok, který vymazal v 90. minutě z penalty Lourenco. V dlouhém nastavení pak dal vítězný gól Boženík.