Masopust oslavil osmdesátku, gratulovali Pelé i Čáslavská

Masopust oslavil osmdesátku, gratulovali Pelé i Čáslavská
Držitel Zlatého míče dostal ke kulatému výročí zlatou sochu...
... zlatou bustu...
... a dres své Dukly. Ten zlatý nebyl.
Samozřejmě se přidali i gratulanti: z Brazílie poslal vzkaz legendární Pelé
Foto: ČTK
ČTK Jakub Šafránek ČTK, Jakub Šafránek
5. 2. 2011 9:46

Kulaté narozeniny oslavila v pátek večer v pražském hotelu Ambassador česká fotalová legenda Josef Masopust. Držitel Zlatého míče se dožil osmdesáti let, a tak mu přišla pogratulovat řada známých osobností. Svůj pozdrav zaslal i Brazilec Pelé, patrně nejslavnější fotbalista všech dob.

 

Právě se děje

před 37 minutami

Disney bude od zaměstnanců vyžadovat očkování

Walt Disney Company se přidala k firmám, které od svých zaměstnanců začnou vyžadovat očkování proti nemoci covid-19. "Očkování je nejlepší nástroj, kterým můžeme celosvětovou pandemii dostat pod kontrolu a ochránit naše zaměstnance," vysvětlil agentuře AP mluvčí společnosti, jež provozuje zábavní parky, televize, filmová studia i vydavatelství.

Zaměstnancům, kteří dosud očkovaní nejsou, Disney poskytne 60 dnů na to, aby se nařízení přizpůsobili. Po dohodě s odbory rovněž firma oznámila, že očkování bude vyžadovat od všech budoucích pracovníků. Stejně jako Disney hodlají očkování od zaměstnanců vyžadovat firmy Walmart, Google, Facebook, Twitter, Uber, Lyft nebo noviny Washington Post. Podobné opatření, byť zatím ne plošně pro všechny pracovníky, zavádí i videotéka Netflix.

Zdroj: AP
Další zprávy