Joao Felix v ráži. Během pěti dnů rozhodl o dvou vítězstvích proti bývalým klubům

3. 12. 2023 23:21
Fotbalisté Barcelony porazili ve šlágru 15. kola španělské ligy Atlético Madrid 1:0 díky brance Joaa Félixe ze 28. minuty.
Joao Felix tleská fanouškům Barcelony po utkání s Atlétikem Madrid, které rozhodl svým gólem | Foto: Reuters

Portugalský křídelník je v katalánském klubu na hostování právě z madridského týmu, přesto svou trefu s chutí oslavil.

Před pěti dny rozhodl gólem i utkání proti svému jinému bývalému klubu, Katalánci porazili v Lize mistrů FC Porto 2:1.

Barcelona doma neprohrála s Atlétikem už téměř 14 let. Katalánci mají na kontě 34 bodů a na vedoucí dvojici Real Madrid - Girona ztrácejí čtyři body. Atlético má o tři body a jeden odehraný zápas méně.

Tři dny po prohře na Letné s pražskou Spartou v Evropské lize zaváhali fotbalisté Betisu Sevilla i ve španělské nejvyšší soutěži. Na hřišti poslední Almeríe remizovali 0:0.

Hosté hráli v deseti od 27. minuty, kdy dostal červenou kartu Héctor Bellerín za tvrdý faul na Adriána Embarbu. Domácím se z řady šancí nepodařilo přelstít skvěle chytajícího Ruie Silvu. Almería stále čeká na první vítězství v sezoně.

Mallorca remizovala s Alavésem rovněž 0:0. Ve španělské lize nevyhrála už deset zápasů a v tabulce jí patří 16. místo. Svěřenci trenéra Javiera Aguirrea naposledy zvítězili na hřišti Celty Vigo v polovině září 1:0. Je to jejich jediné vítězství v tomto ročníku.

Doma nezískali tři body ani na sedmý pokus. Mallorca rovněž potvrdila, že má druhý nejhorší útok v lize. Už v šestém utkání neskórovala, v patnácti kolech vstřelila jen 13 gólů.

Nerozhodně skončil i zápas Sevilly s Villarrealem, kterému získal bod vyrovnávacím gólem na 1:1 v 77. minutě José Luis Morales.

Šestatřicetiletý záložník potvrdil skvělou střeleckou formu. Skóroval ve čtvrtém soutěžním utkání v řadě, minule dal v lize proti Pamploně dokonce hattrick. Sevilla čeká na ligovou výhru už osm zápasů.

Španělská fotbalová liga - 15. kolo:

Mallorca - Alavés 0:0, Almería - Betis Sevilla 0:0, FC Sevilla - Villarreal 1:1 (75. Salas - 77. Morales), FC Barcelona - Atlético Madrid 1:0 (28. Joao Félix).

1. Real Madrid 15 12 2 1 33:9 38
2. Girona 15 12 2 1 34:18 38
3. FC Barcelona 15 10 4 1 28:14 34
4. Atlético Madrid 14 10 1 3 30:13 31
5. Bilbao 15 8 4 3 30:18 28
6. San Sebastian 15 7 5 3 26:18 26
7. Betis Sevilla 15 6 7 2 18:16 25
8. Las Palmas 15 6 3 6 13:13 21