Je to vůbec možné? Arsenal v Readingu otočil z 0:4 na 7:5

30. 10. 2012 23:24
Svěřenci Arséna Wengera prohrávali v osmifinále Ligového poháru už 0:4, přesto nakonec slavili postup.
Podívejte se na sestřih utkání Reading - Arsenal v anglickém poháru. | Video: Sport

Reading - Před nedávnem kroutil fotbalový svět hlavou nad famózním výkonem švédského národního týmu, který v kvalifikačním zápase na půdě Německa dotáhl manko 0:4. Teď předvedl ještě neuvěřitelnější obrat londýnský Arsenal.

Svěřenci kouče Arséna Wengera prohrávali v utkání osmifinále anglického Ligového poháru na hřišti Readingu po 37 minutách už 0:4, ale po fantastickém finiši zvítězili 7:5 v prodloužení a slavili postup mezi osm nejlepších celků soutěže.

Náhradníci zažili poločasovou noční můru

Gunners nastoupili ve značně kombinované sestavě: Martinez - Jenkinson, Djourou, Miquel, Koscielny - Arshavin, Frimpong, Gnabry, Coquelin - Chamakh, Walcott. A od začátku zápasu byla absence největších opor znát.

Domácí šli do vedení ve 12. minutě, kdy se trefil Roberts. O sedm minut později bylo po vlastním gólu francouzského beka Koscielnyho 2:0. Hned ve 20. minutě zvýšil na rozdíl tří branek Leigertwood a ve 37. minutě zakončil poločas snů Hunt.

Hrdinou Walcott. Vynutil si prodloužení a pak rozhodl

Reading pochopitelně ztratil koncentraci a v první minutě nastaveného času dovolil Walcottovi snížit na 4:1. Arsenal se ve druhé půli vrhnul do útoku a střídající Giroud v 62. minutě vykřesal jiskru naději. Ta zesílila až v 89. minutě po kontaktním gólu Koscielnyho. Vyrovnání přišlo v páté minutě nastaveného času, hrdinou se stal Theo Walcott.

Dokonalý obrat završili Kanonýři ve 13. minutě prodloužení. Po přihrávce Aršavina se trefil Marouane Chamakh. Jenže ještě přišla jedna komplikace, když ve 116. minutě vyrovnal hlavou na 5:5 Rus Pogrebnjak. Fantastické utkání vyvrcholilo v poslední minutě prodloužení, kdy dovršil hattrick Walcott a výhru 7:5 pečetil Chamakh.