Jarolím reprezentaci trénovat nebude. Definitivně

yac
2. 7. 2009 12:30
Kouč se chce soustředit pouze na Slavii
Karel Jarolím.
Karel Jarolím. | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Karel Jarolím se nestane novým trenérem české fotbalové reprezentace a bude se plně věnovat pouze koučování mistrovské Slavie.

Aktuálně.cz o tom ve čtvrtek informoval mluvčí ČMFS Václav Tichý.

"Velice si vážím nabídky vést českou reprezentaci, která je pro každého trenéra poctou. Přesto jsem se rozhodl plně se věnovat práci ve Slavii, je to zodpovědné rozhodnutí vůči národnímu týmu i vůči Slavii," uvedl trenér Karel Jarolím.

Jarolím tak nepřevezme trenérské žezlo po Františku Strakovi, který ve funkci po pouhém jediném odkoučovaném zápase před několika dny skončil.

Čtěte také:

Straka u národního týmu skončil. ČMFS neuplatnil opci
Jarolím může k reprezentaci, ale zůstane i ve Slavii

Bývalý spolupracovník Ivana Haška ze Štrasburku dostal nabídku vést český tým začátkem tohoto týdne, ovšem na včerejší schůzce s Haškem se jí rozhodl odmítnout.

Stále tedy není jasné, kdo povede českou reprezentaci ve zbývajících čtyřech zápasech kvalifikačního cyklu o Mistrovství světa v Jižní Africe 2010.  

Česko ve třetí evropské kvalifikační skupině momentálně hájí čtvrté místo, přičemž na první Slovensko ztrácí sedm bodů.

Právě proti bývalému federálnímu partnerovi reprezentaci čeká v Bratislavě pátého září následující kvalifikační utkání.

 

Právě se děje

před 21 minutami

Stát letos vybere méně u daně z příjmu lidí i firem, výběr DPH stoupne

V letošním roce by příjmy státu u některých daní měly klesnout. Jde například o daň z příjmu fyzických osob i právnických nebo spotřební daně z minerálních olejů. Naopak více stát vybere u daně z přidané hodnoty (DPH) nebo i na sociálním a zdravotním pojištění. V dalších letech by příjmy státu z daní i ze sociálního pojištění měly růst, a to i například právě u daně z příjmu fyzických osob ovlivněné letošním zrušením superhrubé mzdy. V lednových odhadech přitom ministerstvo financí počítalo s poklesem příjmů z této daně i v roce 2022. Vyplývá to z přehledu, který ministerstvo financí zveřejnilo na internetu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy