Janov porazil v derby Sampdorii. Vyhrál i vedoucí Inter

29. 11. 2009 22:51
FC Janov - Sampdoria Janov 3:0
FC Janov je soupeřem Slavie v Evropské lize.
FC Janov je soupeřem Slavie v Evropské lize. | Foto: Reuters

Janov - FC Janov je před příštím utkáním Evropské ligy proti Slavii v dobré pohodě.

V sobotním utkání čtrnáctého kola italské nejvyšší soutěže zdolal svého městského rivala Sampdorii 3:0, přestože v zápase dohrával o deseti.

Nervy na uzdě totiž neudrželi ani hráči Sampdorie, kteří zápas nakonec dohráli v devíti. O branky janovského FC se postarali z penalty Milanetto, Rossi a rovněž z penalty Palladino. .

Upozornil na sebe i český fotbalista Lukáš Jarolím, který se poprvé od úvodního kola italské ligy objevil v základní sestavě Sieny a hned se uvedl přihrávkou na gól.

Syn trenéra Slavie Karla Jarolíma již ve 3. minutě připravil vedoucí branku pro Vergassolu, jenže ani to Sieně k bodům na hřišti Bari nestačilo. V závěru domácí zápas otočili, a tak Siena zůstává na dně tabulky se ztrátou šesti bodů na záchranu v nejvyšší soutěži.

Velké trápení zažíval vedoucí Inter Milán v zápase s Fiorentinou, když se dlouho nedokázal prosadit v útoku. Nakonec mu pomohl pokutový kop, který pět minut před koncem proměnil sám faulovaný Milito a zařídil těsnou výhru 1:0. Inter si tak ještě víc upevnil vedení v tabulce.

Juventus totiž nečekaně prohrál na hřišti Cagliari 0:2 a ještě více tak zkomplikoval situaci trenérovi Ciru Ferrarovi. Ten se po nepřesvědčivých výkonech týmu v Lize mistrů dostal pod velký tlak a dnešní porážka ještě zvýší počet hlasů volajících po jeho odvolání.

Před "Starou dámu" se navíc dostali i hráči AC Milán, kteří využili nabídnutou šanci a vyhráli 2:0 na hřišti předposlední Catanie.

Na zisk tří bodů se však hodně nadřeli, když o výhře rozhodl dvěma góly až v nastaveném čase střídající útočník Klaas Jan Huntelaar. Pro nizozemského fotbalistu to byly první zásahy po letním příchodu z Realu Madrid