Srazil ´rozhodčího Batistutu´, nezahraje si 9 měsíců

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
12. 10. 2012 10:40
Devět měsíců bez fotbalu bude kapitán fotbalistů Ryžoviště Josef Šiba, který o prvním říjnovém víkendu v zápase s Dvorci inzultoval rozhodčího.
Celý incident začíná zhruba v čase 43:00 | Video: Petr Vojáček

Praha - Devět měsíců bez fotbalu bude kapitán fotbalistů Ryžoviště Josef Šiba, který o prvním říjnovém víkendu v zápase s Dvorci inzultoval rozhodčího.

Brankář stejného týmu, shodou okolností Šibův bratr, který se následně popral s domácími diváky, vyvázl bez trestu.

Utkání III. třídy na Bruntálsku Dvorce - Ryžoviště bylo kvůli napadení rozhodčího předčasně ukončeno. Do závěrečného hvizdu přitom chybělo jen pár minut a hosté vedli 3:1 (výsledek byl následně kontumován 3:0 ve prospěch domácích).

"Incident byl vyvrcholením špatného pískání"

V té chvíli bylo hostujícímu gólmanovi odpískáno dvojité držení míče, což vedlo k protestům hráčů Ryžoviště a vyvrcholilo povalením sudího. Při odchodu do šaten se pak oba Šibové také poprali s diváky v hledišti.

Kvalitou pořadatelské služby se bude bude okresní svaz ještě zabývat.

"Ten incident to bylo jen vyvrcholení už tak hodně špatného posuzovaní tzv. ´rozhodčího´," zlobil se kapitán Josef Šiba v rozhovoru pro Aktuálně.cz. Utkání nepískal delegovaný rozhodčí, ale místní sudí, který duel soudcoval v dresu legendárního argentinského kanonýra Gabriela Batistuty.

Co se před samotným incidentem stalo?
"Rozhodčí v 86. minutě nesmyslně odpískal, na popud domácích hračů a fanoušků, dvojí držení míče našeho brankáře a následně nařídil pokutový kop."

Penaltu? Za opakované chycení míče by měl být nařízen nepřímý kop, ne?!
"No právě. Nařidil penaltu, to sem taky nepochopil proč. Po dožadovaní vysvětlení a strkanic s domácím kapitánem jsem byl potrestán červenou kartou. Nikdo jiný kromě mě už ne."

A za moment jste rozhodčího inzultoval...
"V tom momentě jsem ho žduchl, ale odmítam nařčení že ´rozhodčí dostal pěstí od onoho pana, který upadl a ukončil zápas´."

Další incident se stal o chvíli později při odchodu do šaten...
"Po odchodu do kabin jsme byli nesmyslně a brutálně napadeni místními fanoušky. Myslím, že v takove situaci by se zachoval každý jako my a začal se branit."

Jak se na celou záležitost díváte s odstupem několik dní?
"Z mé stranky byla hloupost napadnout rozhodčího, nemělo k tomu dojít.
Bohužel je to těžké. Tymy se nemužou proti tomuhle nijak bránit. Pokud nesouhlasíte s rozhodčím a nenastoupíte, hrozí kontumace utkání. Pokud chcete během zápasu odejít na protest rozhodčího do kabin, taktéž jste potrestán kontumací. Jak se mají týmy bránit? Navíc když na zápas nedojede delegovaný rozhodčí, ale píská to "rozhodčí", který je ovlivňován domácími hráči i fanoušky... Tím samozřejmě nemíním, že by se měli napadat rozhodčí! To byla moje hloupost, která byla vyvrcholením už tak hodně nezvládnutého zápasu."

Disciplinární komise Vás potrestala distancem do konce června příštího roku. Jak trest příjímáte?
"S trestem od disciplinárky jsme samozřejmě počítali. I s vysokým trestem, kór když hřeší kapitan. Trest samozřejmě respektujeme, i když si myslím, že vina není jen na naší straně."

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Při sebevražedném útoku v Somálsku zemřelo nejméně sedm lidí

Nejméně sedm lidí v sobotu zemřelo při sebevražedném útoku nedaleko prezidentské rezidence v somálské metropoli Mogadišo, informovala agentura Reuters s odvoláním na místního představitele. Osm lidí je po výbuchu zraněných., dalších osm je zraněnýc

Bomba nastražená v autě explodovala ve chvíli, kdy byl vůz na křižovatce. Svědek agentuře Reuters popsal, že viděl sedm zničených automobilů a tři rikši. Celá křižovatka byla podle něj potřísněna krví.

Kdo za útokem stojí, zatím není zřejmé. Podobné útoky nicméně často provádí islamistické hnutí Šabáb, které je napojeno na teroristickou síť Al-Káida. Šabáb chce v africké zemi svrhnout vládu a prosadit svůj přísný výklad islámského práva.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Kanadská katolická církev se omluvila za utrpení, které musely snášet domorodé děti v internátních školách

Kanadská katolická církev se veřejně omluvila za utrpení, které musely snášet statisíce domorodých dětí v internátních školách, kde se usilovalo o jejich násilnou asimilaci. Biskupové v prohlášení napsali, že cítí hlubokou lítost a upřímně se omlouvají za to, že se církev podílela na systému, jehož cílem bylo vymazání domorodé kultury a spirituality, a za to, že její představitelé týrali a zneužívali své svěřence.

Internátními školami, které financoval stát a které provozovaly povětšinou katolické misionářské kongregace s cílem asimilovat děti původních obyvatel, prošlo v Kanadě v 19. a 20. století na 150 000 nezletilých. Vyšetřovací zpráva kanadských úřadů z roku 2015 označila systém, který vynucoval odloučení dětí od rodičů, za "kulturní genocidu". Děti navíc byly často vystaveny týrání, sexuálnímu zneužívání a hladovění, odhadem 6000 jich zemřelo.

Letos se o zločinech spáchaných v těchto školách a otřesných podmínkách, které tam panovaly, opět začalo mluvit kvůli nálezům hromadných pohřebišť na pozemcích internátů. Na místě bývalé internátní školy v Marievalu v provincii Saskatchewan objevili vyšetřovatelé na 750 neoznačených hrobů. U někdejší církevní školy ve městě Kamloops v Britské Kolumbii se našly ostatky 215 dětí, těm nejmladším byly zhruba tři roky.

"Řada katolických komunit a diecézí se podílela na systému, který vedl k potlačování domorodých jazyků, kultury a spirituality a nedokázal respektovat bohatou historii, tradice a moudrost původních obyvatel. Uznáváme, že někteří členové katolického společenství spáchali těžké přečiny," uvedli biskupové.

Zdroj: ČTK
Další zprávy