Srazil ´rozhodčího Batistutu´, nezahraje si 9 měsíců

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
12. 10. 2012 10:40
Devět měsíců bez fotbalu bude kapitán fotbalistů Ryžoviště Josef Šiba, který o prvním říjnovém víkendu v zápase s Dvorci inzultoval rozhodčího.
Celý incident začíná zhruba v čase 43:00 | Video: Petr Vojáček

Praha - Devět měsíců bez fotbalu bude kapitán fotbalistů Ryžoviště Josef Šiba, který o prvním říjnovém víkendu v zápase s Dvorci inzultoval rozhodčího.

Brankář stejného týmu, shodou okolností Šibův bratr, který se následně popral s domácími diváky, vyvázl bez trestu.

Utkání III. třídy na Bruntálsku Dvorce - Ryžoviště bylo kvůli napadení rozhodčího předčasně ukončeno. Do závěrečného hvizdu přitom chybělo jen pár minut a hosté vedli 3:1 (výsledek byl následně kontumován 3:0 ve prospěch domácích).

"Incident byl vyvrcholením špatného pískání"

V té chvíli bylo hostujícímu gólmanovi odpískáno dvojité držení míče, což vedlo k protestům hráčů Ryžoviště a vyvrcholilo povalením sudího. Při odchodu do šaten se pak oba Šibové také poprali s diváky v hledišti.

Kvalitou pořadatelské služby se bude bude okresní svaz ještě zabývat.

"Ten incident to bylo jen vyvrcholení už tak hodně špatného posuzovaní tzv. ´rozhodčího´," zlobil se kapitán Josef Šiba v rozhovoru pro Aktuálně.cz. Utkání nepískal delegovaný rozhodčí, ale místní sudí, který duel soudcoval v dresu legendárního argentinského kanonýra Gabriela Batistuty.

Co se před samotným incidentem stalo?
"Rozhodčí v 86. minutě nesmyslně odpískal, na popud domácích hračů a fanoušků, dvojí držení míče našeho brankáře a následně nařídil pokutový kop."

Penaltu? Za opakované chycení míče by měl být nařízen nepřímý kop, ne?!
"No právě. Nařidil penaltu, to sem taky nepochopil proč. Po dožadovaní vysvětlení a strkanic s domácím kapitánem jsem byl potrestán červenou kartou. Nikdo jiný kromě mě už ne."

A za moment jste rozhodčího inzultoval...
"V tom momentě jsem ho žduchl, ale odmítam nařčení že ´rozhodčí dostal pěstí od onoho pana, který upadl a ukončil zápas´."

Další incident se stal o chvíli později při odchodu do šaten...
"Po odchodu do kabin jsme byli nesmyslně a brutálně napadeni místními fanoušky. Myslím, že v takove situaci by se zachoval každý jako my a začal se branit."

Jak se na celou záležitost díváte s odstupem několik dní?
"Z mé stranky byla hloupost napadnout rozhodčího, nemělo k tomu dojít.
Bohužel je to těžké. Tymy se nemužou proti tomuhle nijak bránit. Pokud nesouhlasíte s rozhodčím a nenastoupíte, hrozí kontumace utkání. Pokud chcete během zápasu odejít na protest rozhodčího do kabin, taktéž jste potrestán kontumací. Jak se mají týmy bránit? Navíc když na zápas nedojede delegovaný rozhodčí, ale píská to "rozhodčí", který je ovlivňován domácími hráči i fanoušky... Tím samozřejmě nemíním, že by se měli napadat rozhodčí! To byla moje hloupost, která byla vyvrcholením už tak hodně nezvládnutého zápasu."

Disciplinární komise Vás potrestala distancem do konce června příštího roku. Jak trest příjímáte?
"S trestem od disciplinárky jsme samozřejmě počítali. I s vysokým trestem, kór když hřeší kapitan. Trest samozřejmě respektujeme, i když si myslím, že vina není jen na naší straně."

 

Právě se děje

před 13 minutami

Čínské úřady: schopnost šíření nového koronaviru posiluje. Na rozdíl od viru SARS je infekční i v inkubační době, která trvá jeden až 14 dní.

Zdroj: ČTK
před 15 minutami

V Česku pracuje víc Britů, od hlasování o brexitu jich přibyla třetina

V Česku přibylo od referenda o brexitu pracovníků z Británie. Proti červnu 2016, kdy se ve Spojeném království hlasovalo o odchodu z EU, se počet britských zaměstnanců zvedl o víc než třetinu. Vzrostl také počet Britů a Britek, kteří se rozhodli žít v ČR natrvalo. Zvýšil se o 55 procent. Vyplývá to ze statistik úřadu práce a ministerstva vnitra. Britové tvoří ve srovnání s jinými cizinci jen malou skupinu. V ČR jich je přes 8300. Počet přistěhovalců z této země rostl v posledních letech ale víc než z jiných starých zemí EU.

Česko už loni na jaře přijalo zákon, který v případě brexitu bez dohody zaručuje do konce letoška lidem z Británie stejné zacházení jako ostatním lidem z EU. Mají stejné postavení jako Češi a Češky. Další vývoj bude záviset na výsledku vyjednávání.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

V porotě letošní soutěže Miss Germany zasednou po 93 letech pouze ženy

Zasedne v ní například přebornice v karate, televizní hlasatelka či bývalá krajně pravicová politička. Poprvé za 93 let existence v ní ale nebude zastoupen ani jeden muž, napsal britský list The Times.

Motto nově koncipované Miss Germany zní "Podpora autentických žen". Šestnáct adeptek na titul porotkyně příští měsíc posoudí na základě jejich osobností a životních příběhů.

Neznamená to, že se v porotě v budoucnu už žádný muž neobjeví, řekl šéf soutěže Max Klemmer. Nicméně každý, kdo se bude chtít porotcem stát, bude muset projít testem, zda se ztotožňuje s novým konceptem soutěže.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Při útoku ozbrojenců na motel v mexickém státě Guanajuato zemřelo nejméně devět lidí

Skupině těžce ozbrojených mužů se podařilo uprchnout. Útočníci se vloupali do hotelu a restaurace u silnice, kde zahájili palbu. V zařízení zemřelo šest lidí, mezi nimi také dvě zaměstnankyně motelu, kuchařka a servírka.

Stát Guanajuato ve středním Mexiku je důležitým průmyslovým centrem. Zločinné gangy jsou zde velmi aktivní, a to zejména při krádeži paliva. a Není výjimkou, že útočí právě na místa, kde často zastavují řidiči kamionů, píše agentura AFP. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy