Hotovo, zní z Londýna. West Ham podepsal Součka, Slavia zinkasuje přes půl miliardy

Podívejte se na přehled nejdražších přestupů z české ligy
11. místo: PAVEL NEDVĚD, 138,7 milionů korun, Sparta Praha - Lazio Řím, červenec 1996.
10. místo: KAREL POBORSKÝ, 143,5 milionů korun, Slavia Praha - Manchester United, srpen 1996
9. místo: JAN ŠIMŮNEK, 145 milionů korun, Sparta Praha - Wolfsburg, srpen 2007
8. místo: TOMÁŠ ŘEPKA, 149,5 milionů korun, Sparta Praha - AC Fiorentina, červenec 1998
Foto: Reuters
jšk
20. 7. 2020 21:45
Tomáš Souček se stal definitivně hráčem West Hamu United, který využil opci na přestup. Dosud byl záložník v Londýně pouze na hostování ze Slavie.

Skvělé výkony v dresu West Hamu vynesly Tomáši Součkovi pokračování v dresu West Hamu. Londýnský klub využil opci na přestup českého záložníka, Slavia tak po částce 4,5 milionu eur získá dalších 16,2 milionu, celkem tedy bezmála 550 milionů korun.

Informaci přinesl respektovaný twitterový účet West Ham News s tím, že dohoda by měla být oficiálně oznámena po konci letošního ročníku, tedy po nedělním zápase West Hamu. Příspěvek následně retweetoval a nepřímo potvrdil slávistický šéf Jaroslav Tvrdík.

Jde o očekávané rozhodnutí, protože Souček okamžitě po svém příchodu nadchl nejen fanoušky Kladivářů, ale zaujal i celou fotbalovou veřejnost v Anglii. Ve svých dosavadních jedenácti zápasech nastřílel rodák z Havlíčkova Brodu tři branky, v přepočtu na minuty naběhal nejvíc kilometrů z celé Premier League a vládne i ve vzduchu, kupříkladu v posledním zápase s Watfordem vyhrál devět z deseti hlavičkových soubojů.

Setrvání Součka v britské metropoli ale spíš než další nezájem ohrožoval možný sestup West Hamu, pak by si management klubu nemohl tak nákladnou investici dovolit. Díky pátečnímu vítězství právě nad Watfordem se ale Kladiváři prakticky zachránili, podepsání české komety nebe nad Londýnem je tedy logickým krokem. 

 

Právě se děje

před 37 minutami

Sjezd ve Val di Fassa vyhrála Gutová a předstihla ve vedení SP Vlhovou

Sjezdařka Lara Gutová-Behramiová vyhrála v prvním závodu po mistrovství světa sjezd ve Val di Fassa. Švýcarka díky tomu v čele celkového pořadí Světového poháru vystřídala Slovenku Petru Vlhovou.

Závody ve Val di Fassa vynechává česká hvězda Ester Ledecká, protože se připravuje na mistrovství světa v paralelních disciplínách na snowboardu, které se uskuteční v pondělí a úterý ve slovinském středisku Rogla.

Dvojnásobná šampionka z Cortiny Gutová-Behramiová, vítězka super-G a obřího slalomu, zvítězila o dvě setiny před Rakušankou Ramonou Siebenhoferovou. Třetí skončila úřadující mistryně světa ve sjezdu Švýcarka Corinne Suterová.

Gutová-Behramiová načala svoji čtvrtou desítku výher v SP. V průběžném pořadí má 1047 bodů a před Vlhovou, jež ve sjezdu obsadila deváté místo, vede o 29 bodů.

V čele hodnocení disciplíny se drží zraněná Sofia Goggiaová, vítězka čtyř sjezdů v sezoně, která má na kontě 480 bodů. O druhé místo se dělí Suterová s Breezy Johnsonovou z USA a obě za Italkou zaostávají o 150 bodů. Ledecká je pátá a neúčastí ve Val di Fassa přišla o možnost obhájit druhé místo z minulé sezony.

Do konce ročníku mají ženy před sebou ještě dva sjezdy. Jeden v sobotu znovu ve Val di Fassa a poslední ve finále sezony ve švýcarském Lenzerheide.

Další zprávy