Hearts díky dvěma Bednářovým gólům porazili Celtic

ČTK
6. 8. 2006 17:30
Český fotbalista Roman Bednář byl hlavním strůjcem dnešní výhry Heart of Midlothian nad mistrovským Celtikem Glasgow. Třiadvacetiletý útočník vstřelil ve šlágru druhého kola skotské ligy oba góly svého týmu a zařídil výhru 2:1.

Bednář zaznamenal obě branky levačkou. Čtyři minuty po přestávce po přihrávce kolegy z útoku Michala Pospíšila otevřel skóre a i když se hostům díky Stilianu Petrovovi podařil vyrovnat, poslední slovo měli opět úřadující vicemistři. Bednář tři minuty před koncem vystihl malou domů hostujícího kapitána Neila Lennona, vychutnal si gólmana Boruce a zajistil edinburghskému týmu druhé vítězství v sezoně. Bývalý mladoboleslavský fotbalista Bednář již minulý týden pomohl gólem k výhře na hřišti Dunfermline a zatím tedy napodobuje loňský skvělý úvod, který v dresu Hearts předvedl Rudolf Skácel. Dnes již hráč Southamptonu skóroval po začátku ligy v sedmi zápasech za sebou. Celtiku se nepovedlo navázat na výhru z úvodního kola nad Kilmarnockem a hned ve druhém zápase nabral ztrátu. Svěřencům Gordona Strachana možná nepomohl v týdnu ani komerční výlet na otočku do Japonska, kde navíc utrpěli vysokou prohru 0:3 s Jokohamou. Dnes se neprosadil ani český fotbalista Jiří Jarošík, jenž se cesty do Asie nezúčastnil a v Edinburghu odehrál celý zápas. Heart of Midlothian - Celtic Glasgow 2:1