Ghana je po dvou výhrách 1:0 ve čtvrtfinále mistrovství Afriky. Egypt udolal Ugandu v závěru

Aktualizováno 21. 1. 2017 22:03
Ghana vyhrála na mistrovství Afriky i druhý zápas nejtěsnějším rozdílem 1:0 a postupuje do čtvrtfinále. V druhém zápase skupiny D udolal Egypt Ugandu brankou v 89. minutě.
Fanoušek Ghany
Fanoušek Ghany | Foto: Reuters

Port-Gentil - Fotbalisté Ghany potvrdili na mistrovství Afriky roli favorita a díky brance Asamoaha Gyana dnes porazili Mali. Zásluhou druhého vítězství 1:0 na turnaji ve dvou zápasech si zajistili postup do čtvrtfinále.

Hráči Mali po bezbrankové remíze s Egyptem z prvního duelu dnes proti Ghaně znovu neskórovali. V obraně naopak tentokrát jednou zaváhali, když ve 21. minutě ve středu pokutového území zůstal nehlídaný Gyan a hlavou zužitkoval centr Jordana Ayewa.

Ghana na posledních pěti šampionátech vždy postoupila do semifinále. V letech 2012 a 2013 prohrála právě s Mali duely o bronz. Předloni na posledním mistrovství Ghaňané nezvládli finále, ve kterém podlehli Pobřeží slonoviny v penaltovém rozstřelu.

Ve druhém utkání skupiny D Egypt porazil Ugandu 1:0 až gólem střídajícího Abdalláha El Saida z 89. minuty, na šampionátu poprvé zvítězil a nakročil k postupu. Naopak Uganda je po druhé porážce 0:1 vyřazena.