Galavečer Teveze: Poprvé v životě nastřílel čtyři góly

yac
4. 12. 2008 10:44
Tevez smetl Blackburn čtyřmi góly

Manchester - V galavečer Argentince Carlose Teveze, přezdívaného kvůli zjizvené tváři "Apač", se proměnilo středeční fotbalové utkání Carling Cupu mezi Manchesterem United a Blackburnem Rovers.

Tevez uposlechl svůj střelecký instinkt a byly z toho čtyři góly v síti hostí. Favorit, který hrál v dosti improvizované sestavě, nakonec zvítězil 5:3.

"Jsem spokojen s tím, jak jsme dnes hráli a jsem spokojen i se svým výkonem," zhodnotil utkání střelec večera.

Tevez se přitom letos moc neprosazuje, zatím vstřelil pouze jeden gól v lize a jeden právě v Ligovém poháru. "Něco takového se mi stalo poprvé v životě a je dobře, že se mi to povedlo v dresu Manchesteru, protože teď jsem moc nehrál," dodal.

První branku vsítil čtyřiadvacetiletý útočník již v desáté minutě a do přestávky stihl ještě přihrát na gól Nanimu.

Čtěte více:
Šestkrát jsme šli sami na gólmana a nic, litoval Wenger
Postrach favoritů má další skalp. Po Chelsea i Arsenal

"Takhle prostě nemůžete na této úrovni bránit, obzvláště proti takovému týmu, jako je Manchester United. To nás zničilo," kroutil hlavou Paul Ince, manažer Blackburnu, bývalý vynikající fotbalista i ve službách Manchesteru.

Ince se na obranu zlobil právem, nedlouho po snížení Blackburnu se totiž ujal slova muž večera, Carlos Tevez, a dvěma slepenými brankami navýšil vedení United na 4:1.

Nakonec se ale Manchester ještě strachoval o výsledek. Derbyshire a McCarthy snížili na rozdíl jediné branky, jenže Tevez v nastaveném časem definitivně naděje hostí uhasil.

"Ukázali jsme se, že máme bojovného ducha. Ale zatímco jsme dávali góly, nestíhali jsme bránit," konstatoval Paul Ince.

Do semifinále postoupily kromě Manchesteru ještě Tottenham, Derby County a Burnley, které překvapivě vyřadilo Arsenal.