Francouz Mendy pomohl Mostu dvěma góly

9. 4. 2006 19:49
Most - Fotbalisté Mostu se rychle vzpamatovali z tříbrankového debaklu od Slavie a dnes stejným výsledkem pokořili Jablonec. Svěřenci trenéra Zdeňka Ščasného potvrdili, že jsou jedním z nejlepších týmů jara.

O výhru se dvěma góly zasloužil Francouz Mendy, jeden přidal střelou z dálky zkušený Pikl.

Domácí zahrozili už ve 2. minutě, ale Brzezinovi v rozhodujícím momentu míč utekl. Devět minut nato už bylo všechno jinak. Na levé straně právě Brzezina důsledně sledoval míč, přihrál nabíhajícímu Gašparíkovi, který vystřelil směrem na vybíhajícího Špita.

Míč se dostal k nabíhajícímu Mendymu, který dorážkou otevřel skóre zápasu. V 19. minutě přišla velká chvíle Pikla. Ostřílený záložník napřáhl z pětadvaceti metrů k dalekonosné střele a překvapil jabloneckého brankáře.

Druhý poločas začali lépe hosté, kteří se snažili domácí dostat pod tlak. Největší šanci měli v 50. minutě, kdy se na Svobodu řítil osamocený Lafata, jenže mostecký strážce branky se nachytat nedal.

Po deseti minutách se Most otřepal a pokračoval v nátlakové hře. Přišly další akce, které zaváněly brankou. V 70. minutě byl na konci jedné z nich opět dlouhán Mendy, který si naběhl na centr střídajícího Jendruščáka a upravil na konečných 3:0. V závěru pak málem připravil mosteckého Svobodu o nulu střídající Nulíček, ale trefil jen tyč.

Výsledek:
Most - Jablonec 3:0 (2:0)

Branky: 13. a 70. Mendy, 19. Pikl. Rozhodčí: Adam - Chytil, Slavík. ŽK: Glos, Baranek (oba Jablonec). Diváci: 5529.
Most: Svoboda - Škerle (84. Kuoyo), Novotný, Hainault, Zbončák (87. Suares) - Pikl, Pilař, Gašparík (60. Jendruščák) - Mendy, Siegl, Brzezina. Trenér: Ščasný.
Jablonec: Špit - Pončák, Zábojník (20. Svojtka), Hrotek, Glos - Baranek, Klapka (44. Musil), Kordula, Weber - Lafata, Svátek (80. Nulíček). Trenér: Rada.