FOTO Klub 100: Kdo se řítí za Lafatou, Čechem či Barošem

FOTO Klub 100: Kdo se řítí za Lafatou, Čechem či Barošem
Klub ligových kanonýrů v poslední době připomněl sparťan David Lafata. Ten už je jeho členem nějaký ten pátek - a v Jihlavě zaznamenal svůj 129. a 130. střelecký příspěvek do sbírky, čímž v historickém přehledu předstihl třeba i Tomáše Skuhravého.
Druhým aktivním členem stovkařského klubu je mezi kanonýry Milan Baroš. Svojí stovky dosáhl v dresu Galatasaray, když ji předtím skládal v české, anglické, francouzské a logicky i turecké lize. Na jaře jich v Baníku přidal dalších pět a je teď na čísle 110, které bude chtít v Antalyasporu určitě ještě rozhojnit.
A tohle je zatím poslední dosud aktivní člen klubu: Jiří štajner si v barvách Liberce a Hannoveru připsal zatím 102 ligové zásahy, na další si chce políčit už v dresu Mladé Boleslavi.
A kdo se do elitního klubu tlačí zespodu? Jen dvě trefy už chybí Liboru Doškovi, co teď hrává za Slovácko. Góly střádal v Brně, v Blšanech, Liberci, Spartě, Teplicích, něco málo v řeckém Xanthi... Ve 35 letech teď může vstoupit mezi nesmrtelné "stovkaře".
Foto: Profimédia
Luděk Mádl Luděk Mádl
25. 7. 2013 13:18
Do Klubu ligových kanonýrů už se blíží Libor Došek, mezi brankáři je hned několik aspirantů na 100. vychytané čisté konto

Praha - Klub ligových kanonýrů, který založil týdeník Gól, má nyní tři aktivní členy, velmi blízko už je mu i Libor Došek ze Slovácka. A nové přírůstky lze brzy čekat i v Klubu ligových brankářů. Tam patří ti, co v ligových soutěžích vychytali 100 a více čistých kont.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Zdražení energií dopadlo na lidi na přístrojích, rada pro ně žádá příspěvek

Prudký růst cen energií výrazně dopadl na lidi se zdravotními obtížemi a handicapem, kteří se neobejdou bez podpory přístrojů s vyšší spotřebou elektřiny. Výdaje se jim tak zvedly víc než ostatním. Týká se to více než 10 tisíc lidí. Řekl to předseda Národní rady osob se zdravotním postižením (NRZP) Václav Krása. Například dýchací přístroj podle údajů rady denně používá na 6000 osob. Další handicapovaní používají různé ventilátory či jiné aparáty s vyšší spotřebou.

"Dýchací přístroje mají příkon kolem 300 wattů. Člověk je používá denně třeba deset hodin. Za den jsou to tři kilowatty. To lidé platí navíc, bez toho ale nemohou být. Domníváme se, že mají tak enormní náklady na energie, že je potřeba jejich problém řešit," uvedl Krása. Podotkl, že řada handicapovaných žije z invalidního důchodu. "Jsou to většinou lidé, kteří mohou pracovat jen minimálně. Situace je pro ně tak velmi složitá," dodal šéf rady. O problému a jeho možném řešení chce jednat s ministrem práce Marianem Jurečkou (KDU-ČSL).

Zdroj: ČTK
Další zprávy