Fotbalová Slavia hlásí posilu z Chelsea, v Edenu bude na jaře hostovat

Sport ČTK Sport, ČTK
5. 2. 2024 10:58
Fotbalová reprezentantka Kateřina Svitková se po třech a půl letech vrátila do Slavie.
Kateřina Svitková (vlevo) s parťačkami z Chelsea s trofejí pro vítězky ženské Super Ligy
Kateřina Svitková (vlevo) s parťačkami z Chelsea s trofejí pro vítězky ženské Super Ligy | Foto: Reuters

V pražském klubu bude sedmadvacetiletá záložnice v jarní části sezony hostovat z Chelsea. Slavia o tom informovala na webových stránkách.

Čtyřnásobná nejlepší česká fotbalistka roku ze Slavie přestoupila v červenci 2020 do West Hamu, který o dva roky později vyměnila za jiný londýnský celek Chelsea.

S "Blues" vyhrála anglický titul a domácí pohár. Kariéru Svitkové v Anglii ale výrazně ovlivnila zranění a operace kolena.

"Znám tady každého i ligu. Myslím si, že to je z mé strany nejlepší řešení, jak se znovu dostat na úroveň, kde jsem byla a kde jsem skončila," prohlásila Svitková.

"Ale tam to nechci jen nechat. Chci opravdu pomoct týmu, holkám, ať už na hřišti, tak i mimo něj. Doufám, že se to povede," dodala.

"S Kateřinou přichází nejen talent, ale i zkušenosti z jednoho z nejlepších fotbalových klubů na světě," uvedl člen představenstva Slavie Daniel Konrád.

"Věříme, že se stane vzorem i pro naše mladé hráčky, které sní o podobné kariéře. Klubové ambice jsou jasné - chceme vyhrávat a dosahovat vynikajících výsledků na všech frontách," doplnil Konrád.

Svitková přišla do Slavie v roce 2013 z Plzně. S vršovickým týmem získala čtyři tituly a ve 177 zápasech za něj nastřílela 188 gólů. V reprezentaci má bilanci 55 utkání a 25 branek.

"Na svůj start se těším strašně moc, protože soutěžní zápas jsem dlouho nehrála. Poločas loni v létě za reprezentaci a celý zápas jsem odehrála ještě rok předtím v srpnu, takže je to už rok a půl," uvedla Svitková.

"Já jsem se vždycky chtěla vrátit do Slavie. Vím, že to je můj domov, a zažila jsem tady neskutečné chvíle, ať už štěstí, tak i samozřejmě smutku. A to všechno do fotbalu patří," dodala.

 

Právě se děje

Další zprávy