Fotbalistům Rangers pomohl k bodu vlastní gól

ČTK
5. 8. 2006 18:25
Český fotbalista Libor Sionko se v prvním ligovém utkání na domácí půdě Glasgow Rangers vítězství nedočkal.

Jeho tým dnes na stadionu Ibrox Park prohrával s Dundee United už 0:2, ale nakonec vybojoval alespoň bod za remízu 2:2. O výsledku rozhodl vlastní gól Stevena Robba z 78. minuty. Rangers tak nenavázali na úvodní výhru nad Motherwellem. Sionko dnes odehrál celý zápas a dostal se do několika šancí, ale neuspěl. Debut v dresu slavného glasgowského týmu si odbyl slovenský útočník Filip Šebo, jenž přestoupil ve čtvrtek z Austrie Vídeň. Na závěrečných 20 minut vystřídal Chorvata Dada Prša. Tabulce zatím nečekaně dominují s dvěma výhrami týmy St. Mirren a Falkirk. V neděli je může předstihnout případný vítěz šlágru mezi obhájcem titulu Celtikem a vicemistry z Hearts. Výsledky - 2. kolo: Aberdeen - Inverness 1:1, Falkirk - Dunfermline 1:0, Glasgow Rangers - Dundee 2:2, Kilmarnock - Hibernian 2:1, St. Mirren - Motherwell 2:0.