Fotbalistům Liberce B hrozí sestup z ČFL

ČTK
3. 6. 2006 14:19
Fotbalisté Liberce B v dnešním utkání 30. kola ČFL prohráli v Praze 0:1 s Krčí, a tak se na šestnáctém místě tabulky přiblížili sestupu. Velký vliv na to bude mít i nedělní epilog druhé ligy. Pokud z ní sestoupí dva moravské týmy, opustí ČFL směrem dolů jen Strakonice a Chomutov. Pokud ale spadne z druhé ligy i jeden český tým, postihne stejný osud celkem tři mužstva z ČFL.

Ve vzájemném souboji o záchranu dal jediný gól tři minuty po změně stran krčský kapitán Krejcar. Mužstvo trenéra Juraje Šimurky se tím v třetí nejvyšší soutěži definitivně zachránilo. Na opačném pólu tabulky se Bohemians Praha díky výhře 3:0 v Náchodě bodově zařadili mezi dosud vedoucí dvojici Varnsdorf - Čáslav. O vítězství se svými góly postarali Ibe, Šmejkal a Šisler. V třetí minutě nastaveného času domácí Merganc neproměnil penaltu, díky čemuž fotbalisté ze Střížkova odehráli už sedmý zápas za sebou s čistým kontem. S černou sérií skoncovala v Bystřanech rezerva Českých Budějovic. Po 827 minutách, tedy téměř čtrnácti hodinách hry, skórovala a s domácími Teplicemi B nakonec remizovala 2:2. Hattrickem do sítě Strakonic se blýskl příbramský Klesa a Marila B rozstřílela Jihočechy 6:0. Zbývající dnešní souboj Jablonce B s Prachaticemi v Českém Dubu je na programu od 17:00. Utkání Karlovy Vary-Dvory - Chomutov se předehrávalo ve středu 31. května, domácí tým zvítězil 5:1. Výsledky - 30. kolo: Krč - Liberec B 1:0 (0:0), Teplice B - České Budějovice B 2:2 (0:0), Náchod-Deštné - Bohemians Praha 0:3 (0:2), Příbram B - Strakonice 6:0 (4:0).