Fotbalisté West Hamu bez zraněného Součka vyhráli v Lutonu

1. 9. 2023 23:00
Fotbalisté West Hamu vyhráli na hřišti nováčka anglické ligy Lutonu 2:1 a bodovali i ve čtvrtém kole, z toho potřetí triumfovali. V dresu vítězů chyběl kvůli zranění záložník Tomáš Souček, naopak další český reprezentant Vladimír Coufal odehrál v obraně celý zápas.
Jarrod Bowen
Jarrod Bowen | Foto: Reuters

Kapitán národního týmu Souček se zranil v úvodním dějství sobotního utkání v Brightonu, kdy se po standardní situaci natahoval hlavou po míči, u něhož ale byl dříve domácí brankář Verbruggen. Po úderu do hlavy byl Souček ošetřen na trávníku a následně musel kvůli riziku otřesu mozku střídat.

Úřadujícího vítěze Evropské konferenční ligy poslal v Lutonu do vedení v prvním poločase Bowen, který dal už třetí ligový gól v sezoně. V 85. minutě zvýšil Zouma. V nastavení vstřelil kontaktní branku Andersen, Luton ale prohrál i třetí zápas v novém ročníku Premier League.