Fotbalisté trénovali bez Jiránka

ČTK
29. 8. 2006 13:42
Praha - Obránce fotbalové reprezentace Martin Jiránek ani v úterý neabsolvoval kvůli problémům s kolenem přípravu s týmem.

Reptrezentace v sobotu vstoupí domácím duelem s Walesem do kvalifikace o mistrovství Evropy. Zatímco v pondělí se obránce Spartaku Moskva podrobil vyšetření v nemocnici, dnes na Strahově jenom vyklusával.

Jiránkovo zranění ale podle lékařů není nijak vážné, do soboty by měl být obránce fit. Proto se zatím ani neuvažuje o povolání náhrady. 

Jiránek má kolenní kloub bolestivě pohmožděný, ale pondělní vyšetření magnetickou rezonancí vyvrátilo poškození vazů či menisku. "Ve středu bych už rád trénoval s týmem," tvrdil dnes Jiránek, když jako první z fotbalistů opouštěl trénink na pražském Strahově. 

Ostatní reprezentanti trénovali naplno, na brankáře Petra Čecha, který se v červnu podrobil artroskopické operaci obou ramen, dokonce dohlížel i fyzioterapeut z Chelsea Denis Talbot, který po dohodě s českou reprezentací dnes přijel do Prahy a o Čecha se bude starat až do sobotního utkání s Walesem.

"Před každým tréninkem a po něm se čtyřicet minut věnujeme speciálním cvikům na posílení svalů kolem ramenních kloubů," popsal Čech svůj program. 

Fotbalisté se dnes dopoledne na Strahově v chladném počasí věnovali hře na zkráceném hřišti, vybraní hráči si pak zpestřili program při nohejbalovém zápase. Další pak nacvičovali kombinace při postupném útoku a pod dohledem kouče Karla Brücknera se věnovali souhře obrany. 

Ta by v úvodních zápasech kvalifikace měla nastoupit v pozměněném složení: dříve stabilní stoper Ujfaluši se dnes už pohyboval na pravém kraji defenzivní linie, kde nastupuje i ve Fiorentině.

Jeho místo uprostřed obrany dnes při modelovaných cvičeních zaujal liberecký kapitán Tomáš Zápotočný. Mohou zde ale nastoupit také Radoslav Kováč a právě také Jiránek. 

Odpoledne měli fotbalisté volný program, večer by měli v hotelu Praha, kde během soustředění bydlí, přikročit také k volbě svého kapitána. Ten povede český tým v blížících se kvalifikačních bojích.

 

Právě se děje

před 7 minutami

Ve věku 69 let zemřel francouzský herec a scenárista Jean-Pierre Bacri. Držitel několika francouzských filmových cen podlehl rakovině

Ve věku 69 let zemřel francouzský herec a scenárista Jean-Pierre Bacri. Stanici BFM TV to oznámil umělcův agent. Držitel několika francouzských filmových cen César Bacri podlehl rakovině.

Bacri se narodil v roce 1951 na severu Alžírska. Na začátku 60. let se s rodinou přestěhoval do Francie, na stříbrném plátně i na divadelních prknech se poprvé objevil v 80. letech. V této době se setkal také se svou pozdější partnerkou, režisérkou a scenáristkou Agnès Jaouiovou, s níž spolupracoval na řadě divadelních her a filmů. Jejich poslední snímek - komedie Place publique (Veřejné místo) - byla do francouzských kin uvedena v roce 2018.

V 90. letech získal společně s Jaouiovou první divadelní Moliérovu cenu a za scénář ke komedii režiséra Alaina Resnaise Smoking/No Smoking (Kouření/Zákaz Kouření) také Césara. Tuto cenu za scénář získal ještě několikrát, jednoho Césara dostal za nejlepšího herce ve vedlejší roli.

Zdroj: ČTK
před 9 minutami

Šest členů rady vlády pro Romy kritizuje ombudsmana za postoj ke strategii integrace. Křeček cíleně podkopává důstojnost Romů i svého úřadu, uvedli

Zdroj: ČTK
před 46 minutami

Svět knihy bude v červnu, pořadatelé jsou připraveni testovat návštěvníky

Po loňském zrušeném ročníku veletrhu Svět knihy Praha jej pořadatelé chtějí letos uspořádat od 10. do 13. června, tedy o měsíc později, než bývá zvykem. Akce by se měla konat jako tradičně v Průmyslovém paláci na Výstavišti v pražských Holešovicích. Maximum literárního programu však organizátoři plánují přesunout mimo palác, aby eliminovali úzký kontakt mezi návštěvníky. Pořadatelé jsou také připraveni provádět na místě antigenní testy.

Čestným hostem má být Francie. Zvláštní pozornost má být dopřána i Polsku, které se mělo zúčastnit loňského zrušeného ročníku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy