Fotbalisté Brazílie i díky "přihrávce" od rozhodčího porazili Kolumbii

ČTK ČTK
24. 6. 2021 8:46
Fotbalisté Brazílie na mistrovství Jižní Ameriky porazili v Riu de Janeiro 2:1 Kolumbii a vyhráli i třetí zápas v základní skupině. Obhájcům titulu k výhře pomohl i kontroverzní vyrovnávací gól, před kterým míč zasáhl rozhodčího.
Rozhodčí Nestor Pitana
Rozhodčí Nestor Pitana | Foto: Reuters

Brazílie, která měla už před zápasem jistotu postupu, prohrávala po brance Liuse Díaze z desáté minuty. Domácím se podařilo vyrovnat 78. minutě poté, co se nechtěně do hry zapojil argentinský rozhodčí Néstor Pitana.

Od sudího, který řídil finále mistrovství světa v roce 2018, se zhruba deset metrů před vápnem Kolumbie odrazil míč, hostující obránci přestali hrát a Brazílie toho využila k vyrovnání. Renan Lodi odcentroval a Roberto Firmino skóroval.

Pitana branku navzdory bouřlivým protestům uznal a domácí poté v desetiminutovém nastavení rozhodli zásluhou Casemira. Kolumbie, v jejímž dresu brankář David Ospina 111. zápasem vyrovnal národní rekord Carlose Valderramy v počtu startů za reprezentaci, však má navzdory porážce také jisté čtvrtfinále. O zbývající dvě místa ze skupiny B se utkají Peru, Ekvádor a Venezuela.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Lipovská podala kvůli pohledávce ČT u společnosti Médea trestní oznámení na Dvořáka a Soukupa

Členka Rady České televize Hana Lipovská podala trestní oznámení na generálního ředitele ČT Petra Dvořáka, spolumajitele společnosti Médea Jaromíra Soukupa a dva členy dozorčí komise rady, předsedu Michala Petrmana a místopředsedkyni Zuzanu Prokopcovou. Důvodem je řešení pohledávky ČT v řádu desítek milionů korun vůči společnosti Médea, která spadla do insolvenčního řízení. Lipovská to uvedla na tiskové konferenci. Podle ČT je trestní oznámení nesrozumitelné.

Podle Lipovské se pohledávka po vyhlášení insolvence Médey řešila nestandardně, proto podala oznámení kvůli podezření ze zvýhodnění věřitele, porušení povinnosti a pletichy v insolvenčním řízení, podvodu a porušení povinnosti při správě cizího majetku. Dozorčí komise podle radní neupozornila na zjevný nesoulad mezi vyhlášením insolvenčního řízení na Médeu a nastavením splátkového kalendáře Českou televizí. Více Lipovská nechtěla podání, které má 150 stran, komentovat. Insolvenční řízení již bylo zastaveno.

"Trestní oznámení ohlášené paní radní Lipovskou je pro nás nesrozumitelné, není vůbec jasné, z čeho Českou televizi vlastně obviňuje. Proto se i těžko komentuje," řekla mluvčí ČT Karolína Blinková.

Lipovská prohlásilla, že nechtěla problém řešit v radě, kde by se z něj mohlo stát politikum. "Navzdory celému trestnímu oznámení a navzdory práci insolvenčních právníků já nejsem jako ekonom odborník na trestní právo," uvedla. Dodala, že podezření musí posoudit orgány činné v trestním řízení.

Zdroj: ČTK
Další zprávy