Gentleman Čech na přesilovku Chelsea nestačil

Prohlédněte si fotografie ze zápasu 23. kola Premier League, v němž Petr Čech v dresu Arsenalu neuhájil čisté konto a vítězství proti svým bývalým spoluhráčům z Chelsea.
Jediný gól zápasu Čechovi dal Diego Costa.
Tradiční derby výrazně ovlivnil incident z 18. minuty. Mertesacker fauloval Costu...
... a rozhodčí Clattenburg německému stoperovi Arsenalu udělil červenou kartu.
Arsenal tak čekala nelehká úloha dohrát před svými fanoušky více než 70 minut v deseti.
Foto: ČTK
Reuters ČTK Sport Reuters, ČTK, Sport
24. 1. 2016 20:31
Prohlédněte si fotografie ze zápasu 23. kola Premier League, v němž Petr Čech v dresu Arsenalu neuhájil čisté konto a vítězství proti svým bývalým spoluhráčům z Chelsea.

Více o Premeir League čtěte ZDE

 

Právě se děje

Aktualizováno před 10 minutami

Španělská vláda schválila milosti pro devět odsouzených katalánských politiků

Španělská vláda schválila udělení milostí pro devět katalánských politiků a aktivistů, kteří si ve vězení odpykávají dlouhé tresty kvůli uspořádání neústavního referenda o nezávislosti v roce 2017. Političtí lídři včetně bývalého místopředsedy regionální vlády a několika exministrů byli odsouzeni v roce 2019 k trestům od devíti do 13 let vězení za vzpouru, protože referendum vypsali navzdory nesouhlasu vlády v Madridu a soudů. Za mřížemi dosud strávili asi 3,5 roku.

O udělení milostí pro prominentní zastánce nezávislosti Katalánska hovořil v pondělí v Barceloně premiér Pedro Sánchez, pro kterého se podle agentury AP prosazení tohoto kontroverzního kroku může stát velmi riskantní politickou hrou. S milostmi totiž zásadně nesouhlasí zástupci pravicové opozice a dokonce ani někteří členové Sánchezových vládních socialistů. Menšinová vláda si ale chce naklonit poslance katalánských stran ve španělském parlamentu, které potřebuje ke schválení rozpočtu a dalších důležitých zákonů.

Milosti mohou vstoupit v platnost teprve poté, co je svým podpisem definitivně stvrdí král Felipe VI. a co je potvrdí nejvyšší soud. To se však považuje pouze za formalitu.

Zdroj: ČTK
před 32 minutami

Nguyen odešel z Liberce do Slovácka na hostování s opcí

Fotbalový brankář Filip Nguyen odešel z Liberce do Slovácka na roční hostování s opcí na případný přestup. Oba kluby o tom informovaly na svých webových stránkách.

Člen širšího kádru české reprezentace Nguyen působil v Liberci od roku 2018, ale v jarní části minulé sezony ztratil místo jedničky. Osmadvacetiletý gólman v nejvyšší soutěži dosud za Slovan odchytal 77 utkání a udržel 27 čistých kont.

"Ve hře bylo více variant, ale jsme rádi, že jsme se nakonec domluvili právě s Filipem, který má mimo jiné zkušenosti i z pohárové Evropy," uvedl sportovní ředitel Slovácka Veliče Šumulikoski.

Další zprávy