Fotbal bez hranic? Slováci by ´adoptovali´ pět Čechů

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
4. 9. 2009 16:00
Výsledky hlasování deníků Aktuálně.cz a Aktuálne.sk
Foto: Aktuálně.cz

Praha/Bratislava - Nic nového pod sluncem. Jak Slováci, tak i Češi by chtěli mít převahu ve společné fotbalové reprezentaci. Tedy kdyby se bývalo Československo před šestnácti lety nerozdělilo.

Vyplývá to z výsledků unikátní fotbalové ankety, kterou společně vyhlásily český deník Aktuálně.cz a slovenský deník Aktuálne.sk v souvislosti se sobotním zápasem, který proti sobě svede bývalé partnery.

Od středy do pátku mohli čtenáři na obou serverech hlasovat, koho ze současných hráčů by povolali do ideálního česko-slovenského týmu.

Výsledky nepřekvapily: fanoušci v obou zemích hlasovali více pro své oblíbence.

Čtěte dále: Slováci k Čechům? Hodil by se prý Škrtel a Hamšík

Jenže zatímco na Aktuálně.cz se do jedenáctky dostali jen dva Slováci (Martin Škrtel a Marek Hamšík), na Aktuálne.sk poslali čtenáři do týmu pět českých hráčů, tedy skoro polovinu, což stojí za pozornost.

Lidé zpod Tater by považovali za posílení, kdyby se v týmu objevili Petr Čech, Marek Jankulovski, Zdeněk Grygera, Tomáš Rosický a Jan Koller.

Nejvíce hlasů na české straně dostal Petr Čech (4105), u Slováků vyhrál Martin Škrtel (1076).

Co na to slovenští redaktoři Aktuálně.sk Martin Erdöfy a Juraj Buch? "Z české sestavy bychom vyřadili obránce Michala Kadlece a nahradili bychom ho Janem Ďuricou, který v prvním zápase přiváděl české útočníky k zoufalství," tvrdí.

"Ze středu pole pak i Libora Sionka, jenž ani nefiguruje v nominaci Ivana Haška, zastoupil by ho Miroslav Karhan. Hraje kvalitnější Bundesligu a výraznou měrou se podílel na výborném startu nováčka z Mohuče," vzkázali z Bratislavy.

Sestava čtenářů Aktuálně.cz:
Čech (4105) - Jankulovski (3577), Škrtel (3368), Grygera (2925), Kadlec (1691) - Rosický (4033), Hamšík (2820), Plašil (2542), Sionko (1756) - Koller (2831), Baroš (2548).

Sestava čtenářů Aktuálne.sk:
Čech (980) - Škrtel (1076), Jankulovski (882), Grygera (635), Pekarík (495) - Hamšík (1032), Rosický (904), Stoch (541), Sapara (326) - Šesták (619), Koller (555).

Podívejte se na přehlednou česko-slovensko jedenáctku:

 

Právě se děje

před 15 minutami

Ministerstvo životního prostředí odmítá kritiku, že fond nepočítá se stavbou solárů na brownfieldech

Ministerstvo životního prostředí (MŽP) odmítá kritiku připravovaného Modernizačního fondu (MdF), ve kterém mají být pro českou energetiku z prodeje emisních povolenek k dispozici desítky miliard korun. Pondělní upozornění Svazu moderní energetiky, že peníze z fondu zřejmě nebude možné použít na stavbu solárních elektráren na brownfieldech a v průmyslově znečištěných lokalitách, podle MŽP není pravdivé a fond s tím počítá, sdělil resort.

Svaz moderní energetiky na to reagoval slovy, že i přes to, co říká nyní ministerstvo, je v materiálu doslovně uvedeno, že se na těchto plochách stavět nebude. 

Zdroj: ČTK
před 22 minutami

Při explozích bomb na tržišti v Afghánistánu zemřlo 14 lidí

Dva výbuchy na tržišti v afghánské provincii Bámján zabily nejméně 14 lidí a dalších 45 zranily. Informovala o tom s odvoláním na místní policii agentura Reuters. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil.

Nálož vybuchla před hlavní tržnicí ve městě Bámján ve středním Afghánistánu. Mezi oběťmi jsou dva dopravní policisté, zbytek jsou civilisté, řekl šéf provinční policie Zabardast Safaj. K útoku se dosud nikdo nepřihlásil. Hnutí Tálibán uvedlo, že za výbuchy nestojí.

Další zprávy