Nejhorší formu mají před MS Italové, Brazílie v laufu

Podívejte se, jak se v přípravě na mistrovství světa dařilo jednotlivým týmům, které se šampionátu zúčastní.
Domácí Brazilci měli poněkud atypickou přípravu od ostatních, neboť nemuseli hrát kvalifikaci. V přátelských utkáních se jim nicméně v poslední době daří - z posledních deseti duelů prohráli jediný, loni v létě se Švýcarskem (0:1). Naopak porazit dokázali třeba Portugalce či Chile a v generálce Srbsko.
Obhájci titulu Španělé od skončení kvalifikace sehráli čtyři zápasy a krom podařené generálky se Salvadorem (2:0) dokázali nejen porazit Itálii 1:0, ale také stejným výsledkem senzačně podlehnout Jihoafrické republice. S Chile pak svěřenci Vicente del Bosqueho remizovali 2:2.
V JAR stříbrní Nizozemci po úspěšné kvalifikaci v přípravě nejprve remizovali s Kolumbií a Japonskem, následně prohráli s Francií 0:2 a znovu remizovali s Ekvádorem. Na vítěznou notu se vrátili až těsně před MS, kdy porazili Ghanu a Wales. Kteří si ovšem na rozdíl od předchozích týmů na MS nezahrají. V prvním duelu na MS čeká svěřence Louise van Gaala těžší kalibr, Španělsko.
Před čtyřmi lety bronzoví Němci se před MS nešetřili. Zahráli si proti Itálii (1:1), Anglii (1:0), Chile (1:0) a Kamerunu (2:2) - což jsou všechno účastníci mundialu. Na konci května pak remizovali s Polskem 0:0 a v generálce rozdrtili Arménii 6:1. MS začnou šlágrem proti Portugalsku v pondělí.
Foto: Reuters
Sport Reuters Sport, Reuters
9. 6. 2014 14:00
Podívejte se, jak se v přípravě na mistrovství světa dařilo jednotlivým týmům, které se šampionátu zúčastní.
 

Právě se děje

před 32 minutami

Japonci na úvod MS zdolali Rusko

Mistrovství světa ragbistů začalo očekávanou výhrou Japonska nad Ruskem. Favorizovaný domácí výběr dovedl k vítězství 30:10 v Tokiu křídelní hráč Kotaro Macušima, který jako první hráč položil na světovém šampionátu v jednom utkání tři pětky. Rusové mezi světovou elitou startují teprve podruhé.

Další zprávy