Brazílie - Uruguay 3:1, Německo - Nigérie 3:2
Kardec se snaží udržet míč před Ondřejem Mazuchem
Kardec se snaží udržet míč před Ondřejem Mazuchem | Foto: Sport

Káhira - Fotbalisté Brazílie, Německa a Spojených arabských emirátů zkompletovali čtvrtfinálovou osmičku na světovém šampionátu hráčů do dvaceti let.

Favorizovaní Brazilci, kteří ztratili dosud body pouze bezbrankovou remízou s Českou republikou, zdolali dnes 3:1 Uruguay.

Již po půlhodině bylo o zápasu prakticky rozhodnuto, protože se dvakrát trefil Teixeira a jednu branku přidal Kardec. Uruguay sice do poločasu snížila, po přestávce už ale favorita do úzkých nedostala.

Brazilci se o postup do semifinále utkají v sobotu s Německem, které dokázalo i v oslabení otočit duel s Nigérií.

Loňské mistry Evropy oslabil v 64. minutě Kempe, navíc o pět minut později už prohrávali 1:2. Vrancic ale zanedlouho vyrovnal a v 93. minutě svou druhou brankou rozhodl Kopplin.