20. 12. 2009 19:30
West Ham - Chelsea 1:1
Bod pro Chelsea zachránil Frank Lampard
Bod pro Chelsea zachránil Frank Lampard | Foto: Reuters

Londýn - Stejně jako další favorité v boji o titul ztrátila body o tomto víkendu také londýnská Chelsea. Na půdě předposledního West Hamu pouze remizovala 1:1.

A to jen díky proměněné penaltě.

Nevyužila tak možnost jít do šestibodového trháku, ale i tak získaný bod zvýšil náskok na čtyři body.

Ve vyrovnaném londýnském derby otevřeli snaživí domácí skóre na konci prvního poločasu, když Diamanti proměnil pokutový kop.

Druhá půle patřila Chelsea, která Kladiváře pořádně zatlačila. Výsledkem však byla pouze vyrovnávací branka rovněž z penaltového puntíku, z něhož se nemýlil Lampard. Svůj kop však musel dvakrát opakovat.

Liverpoolská mizerie pokračuje

Výsledková krize fotbalistů Liverpoolu nekončí. Svěřenci trenéra Rafaela Beniteze nestačili v sobotním zápase Premier League dokonce ani na poslední tým tabulky, s Portsmouthem v 18. kole prohráli 0:2.

Za domácí se nejprve trefil po půlhodině hry Belhadj, v závěrečné desetiminutovce upravil výsledek Piquionne.

Po dvou nepříliš úspěšných zápasech na hřištích soupeře se Portsmouth představil znovu na svém stadionu. Dvacet tisíc fanoušků bylo u toho, když letos neúspěšný tým zasadil další ránu ambicióznímu celku z Liverpoolu.

A možná že za to mohl i nový kouč Avram Grant. Hosté nastoupili ve skoro nejsilnější sestavě, Benitez nechal na lavičce Škrtela, přesto nebyli lepším mužstvem. Navíc je těsně před pauzou oslabil Mascherano, jenž sestřelil Ben-Haima a byl vyloučen.

Liverpool se i proto marně snažil o vyrovnání, kromě Gerrardova pokusu, který kryl brankář Begovič, se na moc nezmohl.

Z posledních jedenácti ligových utkání vyhrál pouhé tři, je až sedmý a rovněž vypadl z Ligy mistrů. Portsmouth zůstává vinou skóre poslední, má už však stejně bodů jako devatenáctý West Ham.

Manchester nestačil na Fulham

K senzaci podobného ražení došlo v Londýně, kde Fulham porazil Manchester United.

A nešlo o žádnou náhodnou výhru, obhájce titulu na stadionu Craven Cottage skoro nic nepředvedl, jen si odvezl tři branky.

Čtěte dále: Rošáda v Manchesteru City: Hughese střídá Mancini

Hostující kouč Ferguson se asi nestačil divit, když po dvaceti minutách chybovali jeho obránci, míč se dostal k Murphymu a ten ještě před vápnem vystřelil. Míč skočil a spadl přesně k tyči - Kuszczak byl bez šance.

Další rána přišla osmnáct vteřin po přestávce, kdy Dempsey skvělou hlavičkou našel ještě lépe postaveného Zamoru, který ranou zblízka rozjásal pětadvacet tisíc diváků. Vše dokonal přesným zásahem v 75. minutě Duff.

Arsenal si poradil s Hullem

Jediný, kdo z "velké čtyřky" v sobotu vyhrál, byl Arsenal (Chelsea hraje v neděli). "Kanonýři" porazili na svém stadionu bez větších problémů loňského nováčka z Hullu 3:0.

Svěřence kouče Wengera uklidnil těsně před pauzou Denilson, ve druhé půli se trefili Eduardo a Diaby. Tomáš Rosický nehrál.

Dařilo se Tottenhamu, jehož hráči byli v posledních dnech terčem kritiky trenéra Redknappa za nepovolený večírek.

"Kohouti" tentokráte uspěli na hřišti soupeře, když naplno bodovali v Blackburnu. Vítězství 2:0 zajistil hostům kanonýr Crouch, který dostal přednost před "organizátorem večírku" Keanem.

Čtěte dále: Tottenham zuří: Hráči odletěli na zakázaný večírek

Londýnský celek zůstal za Aston Villou, která díky jedinému gólu Carewa proti Stoke udržela čtvrté místo.