Fabregas možná přijde i o světový šampionát v JAR
Přijde Francesc Fabregas kvůli zranění o mistrovství světa?
Přijde Francesc Fabregas kvůli zranění o mistrovství světa? | Foto: Reuters

Londýn - Oboustranně atraktivní fotbalové představení s nerozhodným koncem předvedly ve středu týmy Arsenalu a Barcelony.

Ty mezi sebou svedly napínavý souboj ve čtvrtfinále Ligy mistrů, v němž nechybělo nasazení, kombinační akce, ani strhující závěr.

Ještě jedenadvacet minut před koncem řádné hrací doby se zdálo, že domácí Kanonýři odejdou ze hřiště poraženi a jejich naděje na postup budou jen teoretické. Vždyť v tu chvíli ještě prohrávali po dvou brankách Zlatana Ibrahimoviče 0.2.

Arsenal se ovšem i díky povzbuzujícím fanouškům vzepjal a dokázal dát, jindy tak nepřekonatelné Barceloně, dva góly. Konečný stav proto zněl: 2:2. Londýnský celek tak sice inkasoval dvě branky, jeho naděje na postup ale zůstávají otevřené.

"Jsem pyšný na to, že jsme se proti takovému týmu dokázali za stavu 0:2 vrátit zpět do hry," citují stránky Skysports trenéra domácích Wengera.

"Byla to krásná fotbalová noc. Oba týmy nechtěly přestat útočit. Myslím, že nás soupeř prvních třicet minut přehrával, ale ve druhé půli to už bylo více vyrovnané," míní francouzský kouč.

Naděje Arsenalu vykřesal zejména střídající Theo Walcott. Ten nejprve v devětašedesáté minutě snížil a pět minut před koncem stál na začátku akce, po níž byl Fabregas faulován v pokutovém území hostujícím Puyolem.

Wenger: Cesc chtěl dohrát sám

Kapitán Barcelony dostal červenou kartu a sám faulovaný hráč pokutový kop proměnil

"Mrzí mě, že jsme soupeři nabídli možnost dát tak laciné dva góly, ale jsem zároveň rád, že jsme na to dokázali zareagovat. Když vydržíme být takto organizovaní i v Barceloně, pak budeme mít i určitou šanci na postup," tvrdí Wenger.

Plány mu však kříží hlavně zranění Williama Gallase a Francesca Fabregase. Oběma fotbalistům totiž hrozí, že si už do konce letošní sezony nezahrají.

Kapitán Arsenalu Fábregas si zlomil lýtkovou kost v pravé noze a sezona pro něj skončila. Podle agentury Reuters bude španělský záložník mimo hru nejméně šest týdnů a ohrožena je i jeho účast na mistrovství světa.

Trenérovi Arsénu Wengerovi se nevyplatil risk, když ve středu poslal Fábregase do hry ne zcela zdravého po předchozích problémech s kolenem.

"Když jsem kopal penaltu, bylo to dobré, ale když jsem pak šel pro míč, už jsem nemohl pořádně chodit," uvedl s 19 góly nejlepší střelec Arsenalu v sezoně.

Španělský fotbalista zápas i se zraněním dohrál, protože kouč Wenger už předtím vyčerpal tři střídání. "Musel jsem ho tam nechat, i když jsem ho chtěl stáhnout. Každopádně, on to chtěl dohrát," uvedl francouzský trenér.

Konec sezony hrozí i Gallasovi

O zbytek sezony zřejmě přijde i stoper William Gallas, který zápas s Barcelonou nedohrál kvůli obnovenému zranění lýtkového svalu.

"Vypadá to, že nám už nepomůže. Podle mě bude připraven nejdříve před světovým šampionátem," uvedl trenér Wenger, který nasadil Gallase do zápasu poprvé po sedmi týdnech. Francouzský obránce ale zůstal zdráv jen 43 minut.

Ještě před Gallasem z trávníku odešel ruský útočník Arsenalu Andrej Aršavin, který má rovněž zdravotní problémy. Zatím však není jasné, jak jsou vážné a zda bude "Kanonýrům" chybět delší dobu.