FOTO Těchto fandů se bojí Euro. A míří do české skupiny

FOTO Těchto fandů se bojí Euro. A míří do české skupiny
Ta by mohla vybuchnout při vzájemném utkání obou reprezentací ve Varšavě 12. června, v den ruského svátku.

(Na snímku fanoušci Spartaku Moskva)
Oleje do ohně přilila zpráva, že prý návštěvníci hodlají Den Ruska slavit ve varšavských ulicích, a tak se místní policie chystá na nejhorší scénář. 

(Na snímku fanoušci Zenitu Petrohrad)
"Zprávu šíří jen polská média. Fanoušci ani úřady ji nepotvrzují," napsal vládní list Rossijskaja gazeta. Je ale faktem, že Rusové mají ve zvyku v den utkání na stadion pochodovat - a také mají čas až do 9. června, aby úřady o záměru uvědomili.

(Na snímku fanoušci Spartaku Moksva).
Polská policie mezitím vytipovala Brity a Rusy jako nejrizikovější skupiny. Ultras z východu se od ostrovanů liší tím, že prý ještě více nesnášejí policisty a ještě více se opíjejí. Špatnou pověst si Rusové vysloužili i výtržnostmi během pohárových utkání s polskými kluby.

(Na snímku Fanoušci Zenitu Petrohrad)
Foto: Reuters
Reuters Sport ČTK Reuters, Sport, ČTK
30. 5. 2012 12:15
Pořadatelé se obávají ruských fanoušků, kteří by se mohli dostat při vzájemném reprezentačním zápase do konfliktu s polskými hooligans.

Na fotbalovém Euru 2012 se v základní skupině utkají Polsko a Rusko, tedy dva státy, jež pojí historická animozita. I proto se pořadatelé obávají příjezdu ruských fans na duel s Polskem. Chuligáni z obou zemí jsou totiž vyhlášení. Podívejte se na to, jak se fandí v Rusku, v galerii Aktuálně.cz.

 

Právě se děje

před 18 minutami

Atlanta v NBA zaskočila Philadelphii, mečbol mají i Clippers

Basketbalisté Atlanty v play off NBA na hřišti Philadelphie vymazali ztrátu 26 bodů a po výhře 109:106 se v sérii druhého kola ujali vedení 3:2. Venku uspěli také Los Angeles Clippers a díky vítězství 119:111 v Utahu je rovněž dělí jedna výhra od postupu.

Hawks se stali teprve třetím týmem v historii, který v play-off dokázal otočit zápas, v němž ještě o půli prohrával nejméně o 22 bodů. Výrazně jim pomohl fakt, že Sixers znovu příliš nezářili na čáře šestky, odkud zahodili 15 střel.

Play off NBA - 2. kolo:

Východní konference - 5. zápas:

Philadelphia - Atlanta 106:109, stav série 2:3.

Západní konference - 5. zápas:

Utah - LA Clippers 111:119, stav série 2:3.

před 49 minutami

USA zastavily vyšetřování, které mělo řešit, zda Bolton v knize o Trumpovi prozradil utajované informace

Americké ministerstvo spravedlnosti zastavilo vyšetřování ve věci, zda John Bolton v knize o svém působení v roli bezpečnostního poradce exprezidenta Donalda Trumpa protiprávně prozradil utajované informace. Informoval o tom list The New York Times a agentura AP. Zástupci vlády současného prezidenta Joea Bidena u federálního soudu podali dokument, kterým podnět k zahájení soudního řízení ruší.

V knize The Room Where It Happened: A White House Memoir (Místnost, kde se to dělo: Paměti z Bílého domu) vydané loni na konci června Bolton ukázal tehdejšího prezidenta Trumpa jako člověka, který se neorientoval v geopolitických otázkách, a jeho rozhodnutí se podřizovala snaze o znovuzvolení. Trump dal v souvislosti s knihou najevo, že si přeje Boltonovo stíhání a označil ho za "silně nekompetentního" a za "lháře".

Trumpova administrativa se pokoušela vydání knihy soudně zablokovat, protože Bolton podle ní porušil dohodu o mlčenlivosti, k níž se při nástupu do funkce bezpečnostního poradce zavázal. Spolupracovníci bývalého prezidenta také tvrdili, že kniha ohrožuje národní bezpečnost. Soud však jejich žádost zamítl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy