Slováci předvedli smršť, v šesté minutě vedli 3:0. Portugalci nasázeli devět gólů

Aktualizováno 11. 9. 2023 23:08
Fotbalisté Portugalska v evropské kvalifikaci doma rozdrtili Lucembursko 9:0 a dosáhli historicky nejvyšší výhry. Skupinu J vedou bez ztráty bodu před Slovenskem, které vyhrálo 3:0 nad Lichtenštejnskem, když všechny góly dalo během prvních šesti minut.
Dávid Hancko slaví první gól Slovenska v lichtenštejnské síti
Dávid Hancko slaví první gól Slovenska v lichtenštejnské síti | Foto: Reuters

Portugalci bez Ronalda pykajícího za žluté karty rozhodli zápas ve Faru už v úvodním poločase, kdy se dvakrát trefili Ramos a Inácio. Obránce Sportingu zaznamenal premiérové reprezentační branky.

Rozjetí domácí po změně stran skórovali ještě pětkrát. Dva góly dal Jota a mezi střelce se zapsali i autor tří asistencí Bruno Fernandes a střídající Horta s Félixem.

Portugalská reprezentace překonala dosud rekordní vítězství 8:0 nad Lichtenštejnskem z prosince 1994.

Smršť Slováků v Bratislavě odstartoval bleskovým zásahem v úvodní minutě Hancko, vzápětí zvýšili Duda a Mak. Za domácí nastoupili i sparťan Haraslín, slávista Tomič a střídající Tupta z Liberce.

Chorvatsko zvítězilo v Arménii 1:0 brankou Andreje Kramariče. Ten poslal favorita v Jerevanu do vedení ve 14. minutě po závaru v šestnáctce a střele zblízka.

Hosté se navzdory dominanci a slibným šancím druhé branky nedočkali. Neprosadil se ani bývalý slávista Musa, jenž naskočil do hry v 84. minutě.

Svěřenci trenéra Daliče v kvalifikaci o Euro 2024 udrželi neporazitelnost. Chorvati vedou "déčko" o skóre před Tureckem, které odehrálo o zápas více.

Kvalifikace mistrovství Evropy ve fotbale 2024:

Skupina D:

Arménie - Chorvatsko 0:1 (0:1)

Branka: 14. Kramarič.

Lotyšsko - Wales 0:2 (0:1)

Branky: 29. Ramsey z pen., 90.+6 Brooks.

Portugalsko - Lucembursko 9:0 (4:0)

Branka: 12. a 45.+4 Inácio, 18. a 34. Ramos, 57. a 77. Jota, 67. Horta, 83. Bruno Fernandes, 88. Félix.

Island - Bosna a Hercegovina 1:0 (0:0)

Branka: 90.+1 Finnbogason.

1. Portugalsko 6 6 0 0 24:0 18
2. Slovensko 6 4 1 1 8:2 13
3. Lucembursko 6 3 1 2 7:16 10
4. Island 6 2 0 4 10:9 6
5. Bosna a Hercegovina 6 2 0 4 5:9 6
6. Lichtenštejnsko 6 0 0 6 1:19 0