Rusové si oddechli, o Euro nepřijdou. Není to multisportovní akce, rozhodla WADA

Sport ČTK Sport, ČTK
27. 11. 2019 12:38
Světová antidopingová agentura (WADA) potvrdila, že Rusko nepřijde o spolupořadatelství fotbalového mistrovství Evropy v příštím roce.
Stadion v Petrohradu bude hostit zápasy Eura podle plánu
Stadion v Petrohradu bude hostit zápasy Eura podle plánu | Foto: Reuters

Komise WADA kvůli manipulaci s daty z moskevské laboratoře navrhla potrestat Rusko na čtyři roky mimo jiné i zákazem pořádání velkých sportovních akcí, fotbalového Eura se to ale týkat nemá.

Komise WADA ve svém doporučení uvedla, že pokud je to právně či technicky možné, mělo by Rusko přijít i o organizaci velkých akcí, které už jsou přiděleny. Na "panevropském" šampionátu se ale příští rok odehrají čtyři zápasy včetně čtvrtfinále v Petrohradu podle plánu.

"Euro není velká multisportovní akce nebo mistrovství světa, ale spíše regionální či kontinentální akce v jednom sportu. Takže se ho toto doporučení netýká," uvedl pro agenturu AP mluvčí antidopingové agentury James Fitzgerald. Petrohrad by neměl přijít ani o přidělené finále Ligy mistrů v roce 2021.

Komise WADA navrhla v pondělí potrestat Rusko kvůli manipulaci s daty z moskevské laboratoře, které mohly sloužit k odhalení dopingových případů. Součástí čtyřletého trestu má být i zákaz účasti oficiální ruské výpravy na velkých sportovních akcích včetně olympijských her. Výkonný výbor WADA se bude doporučením zabývat 9. prosince.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Facebook zvýšil čtvrtletní zisk, tržby překonaly očekávání. Dařilo se i Amazonu či Googlu

Americká společnost Facebook, která provozuje stejnojmennou sociální síť, ve třetím čtvrtletí meziročně zvýšila čistý zisk o zhruba 29 procent na 7,85 miliardy dolarů (184 miliard Kč). Oznámila to dnes firma. Její tržby překonaly očekávání analytiků, protože nárůst využívání internetu v době koronavirové krize podpořil její příjmy z reklamy.

Tržby americké společnosti Alphabet, která je majitelem internetové firmy Google, stouply ve třetím čtvrtletí meziročně na 46,17 miliardy dolarů (bilion Kč) ze 40,5 miliardy dolarů, což znamená návrat k růstu. Překonaly odhady analytiků, když se díky přílivu inzerentů dařilo kanálu YouTube, ale i cloudovým službám.

Tržby internetového prodejce Amazon stouply ve třetím čtvrtletí o 37 procent na 96,15 miliardy dolarů (2,3 bilionu Kč) a překonaly odhady. Firma dnes sdělila, že čeká díky pokračování pandemie, kvůli níž mnoho lidí přesouvá nákupy na síť, meziroční růst mezi 28 a 38 procenty i v aktuálním čtvrtletí. Zisk se ztrojnásobil na 6,3 miliardy dolarů (147,7 miliardy Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy