Reprezentace dostala od Damkové školení o pravidlech na Euru

ČTK ČTK
3. 6. 2016 20:00
Čeští fotbalisté dnes prošli školením o výkladu pravidel na mistrovství Evropy. Členka komise rozhodčích UEFA Dagmar Damková a předseda pravidlové komise FAČR Jiří Kureš svěřencům trenéra Pavla Vrby referovali zejména o změně pravidla o udělování karet při zmaření jasné šance v pokutovém území, ale také o posuzování ofsajdových situací a hraní rukou.
Dagmar Damková
Dagmar Damková | Foto: ČTK

Praha - Čeští fotbalisté dnes prošli školením o výkladu pravidel na mistrovství Evropy. Členka komise rozhodčích UEFA Dagmar Damková a předseda pravidlové komise FAČR Jiří Kureš svěřencům trenéra Pavla Vrby referovali zejména o změně pravidla o udělování karet při zmaření jasné šance v pokutovém území, ale také o posuzování ofsajdových situací a hraní rukou.

"Všechny úpravy jsou profotbalové. Bude to ku prospěchu věci. Bude to jen o pár dnech, než se to zažije," řekla Damková v rozhovoru pro fotbal.cz. "Od hráčů byly zajímavé dotazy. Největším problémem byl ofsajd, ale to jsem měla i u slovenského týmu, se kterým jsem to probírala také," dodala.

Největší novinkou z pohledu pravidel na šampionátu bude odbourání takzvaného trojího trestu. Dosud platilo, že při zmaření jasné šance v pokutovém území následovala penalta a rovněž červená karta, po níž následoval pro hráče distanc. Nově však sudí bude dávat jen žlutou kartu, pokud hráč fauluje ve snaze získat míč a nepůjde o úmyslný faul.

"Největší problém bude, že diváci budou očekávat v každém případě žlutou kartu, ale tak to není. Za prvé to musí být v pokutovém území. Za faul ve vyložené šanci mimo pokutové území bude nadále červená karta," uvedla Damková.

"A za druhé hráč musí jít jasně bojovat o míč. Pokud zahraje rukou, protihráče úmyslně strčí nebo ho bude držet, tak nechce hrát míč. V tom případě pořád zůstává červená karta," dodala.

 

Právě se děje

Další zprávy