Reprezentace dostala od Damkové školení o pravidlech na Euru

ČTK ČTK
3. 6. 2016 20:00
Čeští fotbalisté dnes prošli školením o výkladu pravidel na mistrovství Evropy. Členka komise rozhodčích UEFA Dagmar Damková a předseda pravidlové komise FAČR Jiří Kureš svěřencům trenéra Pavla Vrby referovali zejména o změně pravidla o udělování karet při zmaření jasné šance v pokutovém území, ale také o posuzování ofsajdových situací a hraní rukou.
Dagmar Damková
Dagmar Damková | Foto: ČTK

Praha - Čeští fotbalisté dnes prošli školením o výkladu pravidel na mistrovství Evropy. Členka komise rozhodčích UEFA Dagmar Damková a předseda pravidlové komise FAČR Jiří Kureš svěřencům trenéra Pavla Vrby referovali zejména o změně pravidla o udělování karet při zmaření jasné šance v pokutovém území, ale také o posuzování ofsajdových situací a hraní rukou.

"Všechny úpravy jsou profotbalové. Bude to ku prospěchu věci. Bude to jen o pár dnech, než se to zažije," řekla Damková v rozhovoru pro fotbal.cz. "Od hráčů byly zajímavé dotazy. Největším problémem byl ofsajd, ale to jsem měla i u slovenského týmu, se kterým jsem to probírala také," dodala.

Největší novinkou z pohledu pravidel na šampionátu bude odbourání takzvaného trojího trestu. Dosud platilo, že při zmaření jasné šance v pokutovém území následovala penalta a rovněž červená karta, po níž následoval pro hráče distanc. Nově však sudí bude dávat jen žlutou kartu, pokud hráč fauluje ve snaze získat míč a nepůjde o úmyslný faul.

"Největší problém bude, že diváci budou očekávat v každém případě žlutou kartu, ale tak to není. Za prvé to musí být v pokutovém území. Za faul ve vyložené šanci mimo pokutové území bude nadále červená karta," uvedla Damková.

"A za druhé hráč musí jít jasně bojovat o míč. Pokud zahraje rukou, protihráče úmyslně strčí nebo ho bude držet, tak nechce hrát míč. V tom případě pořád zůstává červená karta," dodala.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Policie obvinila zaměstnance Generálního finančního ředitelství z trestného činu přijetí úplatku

Podle kriminalistů Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) požadoval deset milionů korun, polovinu z toho skutečně převzal. Sdělil to v pondělí mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej.

Kriminalisté zaměstnance obvinili 13. února, poskytování bližších informací má vyhrazeno dozorový státní zástupce Vrchního státního zastupitelství v Praze, dodal mluvčí.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na Pardubicku hořela skládka. Ke Zdechovicím se sjelo 18 jednotek hasičů z okolí

Požár, který vypukl v neděli odpoledne na skládce u Zdechovic na Pardubicku, likvidovali hasiči celou noc. Na místě se vystřídalo 18 jednotek hasičů. V pondělí ráno přijede na skládku bagr, kterým bude hořící hromada rozhrabávána a dohašována, informovala na webu mluvčí hasičů Vendula Horáková.

Skládka začala hořet v neděli po 17:00. Hasiči oheň lokalizovali asi po třech hodinách, povolali i kolegy ze Středočeského kraje. Kolem 23:00 podle mluvčí začaly jednotky z místa odjíždět. "Na místě zůstávala pouze jednotka ze Zdechovic, ovšem zhruba ve čtvrt na dvě ráno se ohniska požáru opět rozhořela a musely být povolány jednotky z Přelouče, Kladrub a Řečan nad Labem," uvedla mluvčí. V pondělí kolem 8:00 se začne dohašovat pomocí bagru, dodala.

Zdroj: ČTK
Další zprávy