Recepční z českého hotelu: Váš tým znám a fandím Rosickému

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
31. 5. 2012 12:00
Rozhovor s recepčním z vratislavského hotelu Monopol
Hotel Monopol se na příjezd českého týmu už těší
Hotel Monopol se na příjezd českého týmu už těší | Foto:

Vratislav - V neděli 3. června se česká reprezentace vydá vstříc Euru do Vratislavi. Čeká ji ubytování v pětihvězdičkovém hotelu Monopol, kde se o její pohodlí a spokojenost bude starat i mladý recepční Lukasz.

Ten během rozhovoru pro Aktuálně.cz neskrýval své nadšení pro fotbal. I pro něj je polské pořádání šampionátu velkou událostí.

Na český tým se těší a dokonce o něm hodně ví.

"Znám české úspěchy, neúspěchy i skandály. Vzpomínám si třeba, když se hodně psalo o Barošovi," říká Lukasz.

Máte mezi českými hráči i své oblíbence?
"Fandím Arsenalu, protože za něj hrají polští brankáři Szczęsny a Fabiański, a tak mám rád jejich spoluhráče Tomáše Rosického. Navíc hrál za Dortmund, kde září další Poláci."

Euro jako velká výzva

Co pro hotel Monopol znamená, že v něm bude bydlet jeden z týmů fotbalového mistrovství Evropy?
"Je to pro nás velká čest. A hlavně nás to odlišuje od jiných hotelů především ve Vratislavi. Můžeme si navíc udělat dobrou reklamu v Česku."

A pro vás osobně?
"Pro mě jako zaměstnance hotelu je to velká výzva. během Eura se vydám ze všech sil, aby se u nás Češi cítili co nejlépe. Je jedno, že jsem Polák a fandím našim. Jde mi především o dobro českého týmu."

To, že Vratislav hostí Euro, určitě pomůže celému městu...
"Je to dobře, protože se do různých rekonstrukcí a rozvoje města investovalo mnoho peněz. Ať už jde o nový stadion či opravení ulic a budov."

Vratislav je moc zajímavá

Organizátoři hodně mluví o svém přání, aby se ze šampionátu stal velký karneval. Těší se na to i samotní Poláci?
"Věřím, že se nic špatného nepřihodí a tato akce bude jeden velký karneval. Tak, jak to bývá například ve Španělsku nebo Itálii, kde fiesta opravdu trvá celý měsíc, a lidé jsou na sebe příjemní a milí. Je to pro nás šance, kterou nesmíme promarnit."

Povězte, proč by měli čeští fanoušci zůstat ve Vratislavi déle než jen na zápas?
"Protože Vratislav je velmi zajímavým městem. Zvláště pro někoho, kdo tu nikdy nebyl. Je tu hodně míst, která stojí zato navštívit, mnoho krásných historických památek. Zároveň je Vratislav také moderním městem."

A taky je pro Čechy blízko...
"Přesně tak, to je také dobrý argument. Ale hlavně je to město, do kterého se člověk rád vrací."

 

Právě se děje

před 3 minutami

Premiér Babiš se nemusí omlouvat bývalému poslanci Kalouskovi za výroky, které o něm pronesl ve Sněmovně. Dnešní verdikt soudu není pravomocný

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Nové byty v Praze do konce června zdražily meziročně o 9,4 procenta, ukázala analýza

Prodejní ceny nových bytů v Praze na konci června meziročně vzrostly v průměru o 9,4 procenta na 118 480 korun za metr čtvereční. Proti prvnímu čtvrtletí stouply ceny o 5,6 procenta. Vyplývá to z aktuální analýzy developerských firem Trigema, Skanska Reality a Central Group. Růst cen podle nich zrychlil kvůli převisu poptávky nad nabídkou, odrážejí se v něm i zvyšující se ceny stavebních materiálů.

"Prodeje jsou na rekordní úrovni již devět měsíců v řadě. Poptávku ženou stále velmi dostupné hypotéky a také obava ze znehodnocení úspor vlivem inflace. Na byty se dokonce tvoří pořadníky a nové projekty se z velké části vyprodají prakticky hned po uvedení na trh," uvedl zakladatel a šéf společnosti Central Group Dušan Kunovský.

Z analýzy vyplývá, že během druhého čtvrtletí letošního roku se v metropoli prodalo rekordních 2650 nových bytů, počet nabízených jednotek se naopak snížil na 3350. Za celé pololetí se podle firem v Praze prodalo 4750 nových bytů, meziročně téměř dvojnásobek. Největší zájem lidé při koupi projevili o dispozice 2+kk, druhou prodejně nejsilnější pozici obsadily třípokojové byty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy