Euro bude karneval, slibují Poláci. A zvou Čechy na pivo

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
16. 5. 2012 13:40
Pro Poláky je pořadatelství Eura velkou událostí. Česká reprezentace patří mezi jejich oblíbence.
Podpora ze strany fanoušků bude na Euru pro české fotbalisty hodně důležitá
Podpora ze strany fanoušků bude na Euru pro české fotbalisty hodně důležitá | Foto: Sport

Wroclaw - Češi, na Euru vám budeme fandit, pokud zrovna nebudete soupeřit s námi! To je vzkaz polských fanoušků směrem k jižním sousedům.

Mezi obyvateli Wroclawi a vlastně celého Polska patří česká reprezentace mezi ty nejoblíbenější. Možná je to zapřičiněno také faktem, že právě v centru dolního Slezska odehrají svěřenci trenéra Bílka všechny tři zápasy základní skupiny a pro město znamená blížící se invaze českých fanoušků vidinu zajímavých zisků.

Toto podezření však vyvrací skupina turistů z Varšavy, která není místní. Přijela do Wroclawi na víkend. "Pokud vypadneme, budou našimi favority právě Češi," přiznávají. "Bude záležet taky na vývoji ve skupině a postavení obou týmů v tabulce, ale jste našimi oblíbenci," poznamenává jejich kamarád.

Pokecáme, popijeme, zapaříme

"Vy Češi jste dobrým národem. Máte podobný jazyk, takže se domluvíme česky i polsky," vyzdvihuje relativně snadnou komunikaci příznivec wroclawského klubu WKS Slask, který je čerstvým polským mistrem.

Jelikož se ve městě po celou dobu konání základní skupiny chystá pestrý program včetně obrovské fanzony pro třicet tisíc lidí, věří Wroclawští, že právě čeští fanoušci pomohou z této akce vytvořit obrovský karneval.

"Máte to k nám blízko, proto doufáme, že vás přijede hodně. Snad zůstanete i po zápase. Na Rynku se hezky pobavíme a vypijeme plno piva," zve Čechy zhruba pětačtyřicetiletý Lukasz.

Problémy s chuligány nebudou

Poláci slibují přátelskou atmosféru, kterou by neměli narušit ani problémoví rowdies. "Chuligánů se nikdo bát nemusí, ani místní hoši nebudou dělat problémy," ujišťuje skupinka dlouholetých místních fanoušků.

Češi se s Poláky utkají až ve třetím zápase, kdy už může být o účastnících play off rozhodnuto. Právě scénář, podle něhož postoupí Poláci i Češi, je v místě konání posledního duelu oblíben. "To by bylo super. A vzájemné utkání ať skončí 1:1," přeje si další fotbalový nadšenec Bartosz.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 22 minutami

V Londýně se otevřela nová trať přes centrum, obří projekt stál 19 miliard liber

V Londýně se dnes pro cestující otevřela nová linka příměstské železnice, která má ulevit přeplněnému metru a která nabízí rychlé spojení západních a východních předměstí přes centrum města. Rozsáhlý projekt trati Crossrail, která měří celkově 113 kilometrů, se budoval přes 12 let a stál téměř 19 miliard liber (545 miliard koruh). V provozu zatím bude centrální část trati pojmenované na počest královny Elizabeth line (Alžbětina linka), další úseky se otevřou na podzim.

Zdroj: ČTK
Další zprávy