Střílíte góly hlavou, nebo máte nervy z oceli? Zjistěte, komu z českého týmu se podobáte

Tomáš Kunc Sport Tomáš Kunc, Sport
19. 6. 2016 7:26
Na základě charakteristiky českých reprezentantů na Euru 2016 jsme sestavili grafiku, která Vám na základě zadaných odpovědí ukáže, kterému hráči národního týmu se typologicky nejvíce podobáte.

Kterou nohou při fotbale přihráváte?

Které fotbalové sousloví vás nejlépe charakterizuje?

Stojíte ve fotbalové bráně. Dosáhnete v pohodě na břevno, aniž byste skákal, nebo se vytahoval na špičky?

(Pokud nemáte bránu po ruce nebo v oku, jedná se o výšku 244 centimetrů, přičemž běžný panelákový byt má strop ve výšce 240 centimetrů)

Co je pro mě na hřišti typické?

Na fotbalovém hřišti se pohybujete spíš jako:

 

Právě se děje

před 19 minutami

Šéf německé romské rady chce o Teplicích jednat s Maasem, pro Hamáčka má dopis

Jako nelidský, odporný a brutální označil šéf Ústřední rady německých Sintů a Romů Romani Rose sobotní zásah české policie v Teplicích, po kterém v sanitce zkolaboval a zemřel Rom. Rada, která sdružuje romská etnika, vidí podobu s případem černocha George Floyda. Ten zemřel ve Spojených státech loni v květnu poté, co mu policista několik minut klečel na krku. Rose ČTK řekl, že předal českému velvyslanci v Německu Tomáši Kafkovi dopis pro ministra vnitra Jana Hamáčka a již také kvůli věci požádal o jednání německého ministra zahraničí Heika Maase.

Rose se ve čtvrtek setkal s Maasem u příležitosti piety v památníku židovských obětí holokaustu, kde byl ministr zahraničí společně s šéfem americké diplomacie Antonym Blinkem. "Maase jsem poprosil o rozhovor," řekl.

Šéfa rady ve stejný den přijal český velvyslanec. Po jednání Rose řekl ČTK, že Kafkovi předal dopis pro Hamáčka. "V dopise adresovaném českému ministrovi vnitra jsem jasně vyjádřil naše očekávání," řekl o obsahu. "Naším hlavním požadavkem je nezávislá vyšetřovací komise a také odpovídající opatření proti nepřípustnému chování policistů," uvedl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy