Hrdinové ze země draka se nezalekli belgických ďáblů. Historická mise Walesu pokračuje

Fotbalový Wales slaví historický okamžik. Země, která na Euru debutovala, už dospěla do semifinále.
Rozhodla o tom výhra "Draků" nad Belgií v poměru 3:1.
Fanoušci favorizovaných belgických "Rudých ďáblů" ještě dlouho po zápase nechtěli věřit tomu, co viděli na hřišti v Lille.
Základní sestava Belgie měla v průměru 24 let a 242 dní, což byla nejmladší úvodní jedenáctka na ME za posledních 48 let.
Belgičané se prosadili už ve 13. minutě. Hazard přistrčil míč Nainggolanovi...
Foto: Reuters
Reuters Sport Reuters, Sport
1. 7. 2016 23:49
Prohlédněte si fotografie z druhého čtvrtfinále fotbalového Eura které rozhodlo o postupu Walesu na úkor favorizované Belgie.
 

Právě se děje

před 8 hodinami

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy