Slovenská útěcha, francouzský obrat ve třech minutách a belgická kanonáda

Stoper Ján Ďurica si po vyřazení slovenského týmu od Němců zašel na tribunu pro utěšení
Kruté bylo osmifinále s Německem pro tým Slovenska. Jeho kapitán Martin Škrtel porážku 0:3 nesl velmi špatně.
Osmifinále bylo už od úvodních okamžiků zcela v německé režii, už v 8. minutě se prosadil Boateng. Dvacet metrů před brankou se dostal k odraženému míči a s přispěním mírné teče jej poslal volejem k tyči.
V 63. utkání za reprezentaci si tak připsal první gól.
Němci mohli ve 14. minutě své vedení zdvojnásobit, když sudí nařídil penaltu po faulu Škrtela na Gómeze. Kozáčik však Özilův pokus zneškodnil. Byl to první pokutový kop, který Německo v dějinách evropského šampionátu neproměnilo.