FOTO Milan Baroš: Miláček národa, pak vyvrhel. Zazáří znovu?

Milan Baroš, nejlepší kanonýr Eura 2004
Došel si pro penaltu, pro tým něco udělal. Po fyzické stránce vypadal tak dobře, jako už dlouho ne. Milan Baroš zahrál proti Maďarsku v poslední přípravě na Euro slušně a tribuny ho ze hřiště vyprovázely potleskem. Jaká to změna oproti jeho poslednímu vystoupení na Letné. Ze zápasu se Španěly vyštval mátohu jménem Baroš ohlušující pískot.
Z megatalentu českého fotbalu se stal na Euru 2004 zlatý chlapec. Pak začal Baroš hýřit, forma šla dolů a českým fanouškům se doslova zprotivil. Chce odehrát ještě jedno velké Euro, to letošní. Pak uvažuje o konci v národním týmu. "Byla by to škoda," míní trenér Bílek.
Velký příběh vlastně začíná v roce 2001, když Alois Hadamczik, tehdejší vlastník Baníku, nyní kouč hokejové reprezentace, prodává 20letý klenot klubu do FC Liverpool. 
Do pokladny klubu se přesune 180 milionů korun. Manažer Pavel Paska pak ale musí ještě půl roku pracovat na tom, aby Baroš dostal výjimku a pracovní povolení v Anglii.
Baroš září v juniorských reprezentacích. Z ME hráčů do 21 let si v roce 2000 veze stříbro, o dva roky později je u toho, když Beránkův tým celý šampionát ve Švýcarsku vyhraje.
Foto: Eduard Erben
Reuters Luděk Mádl Eduard Erben, Reuters, Luděk Mádl
4. 6. 2012 0:15
Úžasný talent spoustu let promrhal. Vzedme se v Barošovi opět síla kanonýra?
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy