FOTO Milan Baroš: Miláček národa, pak vyvrhel. Zazáří znovu?

Milan Baroš, nejlepší kanonýr Eura 2004
Došel si pro penaltu, pro tým něco udělal. Po fyzické stránce vypadal tak dobře, jako už dlouho ne. Milan Baroš zahrál proti Maďarsku v poslední přípravě na Euro slušně a tribuny ho ze hřiště vyprovázely potleskem. Jaká to změna oproti jeho poslednímu vystoupení na Letné. Ze zápasu se Španěly vyštval mátohu jménem Baroš ohlušující pískot.
Z megatalentu českého fotbalu se stal na Euru 2004 zlatý chlapec. Pak začal Baroš hýřit, forma šla dolů a českým fanouškům se doslova zprotivil. Chce odehrát ještě jedno velké Euro, to letošní. Pak uvažuje o konci v národním týmu. "Byla by to škoda," míní trenér Bílek.
Velký příběh vlastně začíná v roce 2001, když Alois Hadamczik, tehdejší vlastník Baníku, nyní kouč hokejové reprezentace, prodává 20letý klenot klubu do FC Liverpool. 
Do pokladny klubu se přesune 180 milionů korun. Manažer Pavel Paska pak ale musí ještě půl roku pracovat na tom, aby Baroš dostal výjimku a pracovní povolení v Anglii.
Baroš září v juniorských reprezentacích. Z ME hráčů do 21 let si v roce 2000 veze stříbro, o dva roky později je u toho, když Beránkův tým celý šampionát ve Švýcarsku vyhraje.
Foto: Eduard Erben
Reuters Luděk Mádl Eduard Erben, Reuters, Luděk Mádl
4. 6. 2012 0:15
Úžasný talent spoustu let promrhal. Vzedme se v Barošovi opět síla kanonýra?
 

Právě se děje

před 26 minutami

Při nehodě kamionu a dodávky na D8 za Roudnicí nad Labem se zranili čtyři lidé

Provoz na dálnici D8 ve směru z Ústí nad Labem na Prahu komplikuje nehoda na 25. kilometru za sjezdem na Roudnici nad Labem. V noci se tam střetly nákladní automobil a dodávka s vlekem. Při nehodě byli zraněni čtyři lidé, řekl policejní mluvčí Daniel Vítek. V místě se projíždí jedním jízdním pruhem, tvoří se kolona.

"Nehoda se stala krátce před 02:30, došlo ke zranění čtyř osob. Dálnice byla po nějakou dobu uzavřená, nyní je průjezdná levým jízdním pruhem," uvedl mluvčí. Okolnosti a příčinu nehody policisté prošetřují, dodal.

Zdroj: ČTK
před 57 minutami

Biden vybral nového velvyslance při EU, nominaci ještě projedná Senát

Americký prezident Joe Biden hodlá na post velvyslance při Evropské unii nominovat právníka a bývalého ambasadora USA v Rumunsku Marka Gitensteina. Bílý dům to oznámil v prohlášení společně s dalšími nominacemi. Jmenování Gitensteina je podobně jako obsazování čelných postů na ministerstvech podmíněno souhlasem amerického Senátu.

"Bude mi ctí, budu-li schválen, pomoci implementovat agendu přijatou na červnovém summitu USA a EU," uvedl následně ve vlastním komuniké kandidát na pozici velvyslance. "Je to robustní a komplexní agenda, která zahrnuje spolupráci s našimi partnery v EU ve snaze udávat kurz světové ekonomiky v 21. století, zajistit pravidla založená na našich sdílených demokratických hodnotách, a postavit se sdíleným výzvám od covidu-19 po klimatické změny," citoval z vyjádření zpravodajský web Axios.

Zdroj: ČTK
Další zprávy