Čech: Že jsme prohráli? Vůbec nic to neznamená. Jsme v klidu

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
2. 6. 2012 7:00
Podle Petra Čecha je lepší jít do šampionátu bez výhry
Petr Čech si i přes prohru v generálce myslí, že může českému týmu na Euru pomoci
Petr Čech si i přes prohru v generálce myslí, že může českému týmu na Euru pomoci | Foto: Eduard Erben

Praha - Jsme v klidu, nic se nestalo. Taková byla slova zastupujícího kapitána české fotbalové reprezentace Petra Čecha po generálce na mistrovství Evropy v Praze na Letné proti Maďarsku.

Třicetiletý brankář si naopak myslí, že před šampionátem je lepší poučná porážka než jedoznačná výhra.

"Doufám, že nás ta porážka nepoznamená. Někdy se prostě takový zápas povede. Snad jsme si ho teď vybrali a turnaj začneme jiným způsobem. Hlavně výsledkově," řekl novinářům po zápase vítěz letošního ročníku Ligy mistrů.

"Když si vzpomenu na Euro v Portugalsku (2004), tak jsme v generálce prohráli jedna nula s Japonskem.To bylo ale po našem katastrofickém výkonu, když měli asi sedm šancí. No a my potom došli až do semifinále," dodal.

Petře, jak moc Vás mrzí, že jste v závěru přišli alespoň o remízu?
Samozřejmě jsme se chtěli rozloučit s přípravou lepším výsledkem. Ale porážka pro Euro vůbec nic neznamená. Nás naopak může těšit, že se nikdo nezranil a že nikdo v zápase nic nevypustil. To je nejlepší příprava.

Po většinu zápasu jste ale měli na výhru...
Ano. Ale bohužel takové zápasy někdy hrajete. Navíc v generálce už jste pomalu hlavou na Euru. Myslím si, že jsme byli lepším týmem, soupeř vystřelil prakticky jen dvakrát na bránu. Ale dal dva góly.

Ten první byl z vaší strany ale hodně laciný...
Tak samozřejmě jsme si nepogratulovali k tomu, že jsme je nechali vystřelit. Nejbližší hráč si má k míči pokaždé stoupnout. To bohužel nikdo neudělal. Ale někdy je dobře takový gól inkasovat. Něco podobného se nám totiž na Euru už nestane. Dáme si pozor. Navíc jsme si vybrali i zápas blbec.

Neblesklo Vám v tu chvíli hlavou, že jste podobný gól dostal v roce 2004 od Thierryho Henryho v zápase s Arsenalem?
Tehdy jste ale byl hodně naštvaný na rozhodčího. Tenkrát sudí našeho hráče odehnal s tím, že bude pískat. A pak stejně nezapískal. Dnes to bylo jiné, takže naštvaný na rozhodčího nejsem. Nikdo u míče nebyl a soupeř rozehrál. Maďaři využili pravidla, my jsme zaspali.

Ani druhá branka nebyla bez "zaspání"...
Roman (Hubník) to pouštěl do autu, protože si myslel, že míč uteče. Neutekl. Tak jsme se dohodli, že ho odkopne. Ale bohužel pak hráč, který tam ve vápně stál, byl volný. Měli jsme ale dost času na to, abychom ho pokryli. Někdy se v zápase stanou věci tak rychle, že už se chybě nedá zabránit.

Je tedy potřeba ještě doladit určité zákonistosti v obraně?
Ani ne. Soupeř se do ničeho nedostal. Vlastně jen z jedné situace na konci zápasu skóroval. Spíš je škoda, že jsme nedokázali vyrobit lepší finální přihrávku.  A že jsme se nedostali víc do zakončení. Některé akce jsme nedotáhli.

Co říkáte na fanoušky, kteří vám i přes prohru poděkovali za výkon?
Už jenom to, že přišel plný stadion, bylo velice pozitivní. Bylo cítit, že fanoušci jsou na Euro natěšení. A chtěli se s námi rozloučit. To bylo vynikající. Výborná kulisa. Jakmile se blíží velký turnaj, český fanoušek, byť velice pesimistický, vždycky fandí. Horečka je poznat všude. Jen je škoda, že jsme pro ně zápas s Maďarskem nedokázali vyhrát.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 hodinami

Trump omilostnil exporadce Flynna, zapleteného do ruského vlivu na přechozí volby

Americký prezident Donald Trump na Twitteru oznámil, že omilostnil svého někdejšího bezpečnostního poradce Michaela Flynna, který se na konci roku 2017 přiznal, že lhal Federálnímu úřadu pro vyšetřování (FBI). Ten ho vyslýchal v rámci vyšetřování údajného vlivu Ruska na prezidentské volby v roce 2016. Informovala o tom agentura Reuters.

Udělení milosti Flynnovi je vyvrcholením čtyřleté politické a právní aféry. O chystané milosti pro Flynna psal už dříve dnes server Axios s odvoláním na nejmenované zdroje. Udělení milosti Flynnovi podle něj znamená, že do záležitosti už dál nebudou moci promluvit soudy ani ministerstvo spravedlnosti poté, co se v lednu podle všeho stane prezidentem demokrat Joe Biden.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Maďarský zákon, který zakazuje úřední změnu pohlaví, přezkoumá ústavní soud

Soud v Miskolci (Miškovci) požádal maďarský ústavní soud o přezkoumání zákona, jenž zakazuje transgenderovým osobám změnit si v oficiálních dokladech jméno a pohlaví. Informuje o tom agentura AP s odvoláním na maďarskou nevládní organizace Háttér, která se zabývá ochranou práv LGBT (leseb, gayů, bisexuálů a transgenderových osob).

Soud v Miškovci tak vyhověl signatářům petice, kteří tvrdí, že zmíněný zákon porušuje ústavní právo na lidskou důstojnost a soukromý život. Podle AP má nyní ústavní soud na přezkoumání zákona 90 dní.

Autoři zákona, který maďarský parlament schválil letos v květnu, tvrdí, že "biologické pohlaví" člověka určují od narození chromozomy a nemůže být tudíž změněno. Proto je podle nich nezbytné aplikovat stejná pravidla v úředních dokladech. Kritici upozorňují, že zákon bude v důsledku znamenat větší diskriminaci transgenderových osob.

Zdroj: ČTK
Další zprávy