Klenot Chelsea, rekordman z Ligy mistrů a také Izraelec. To jsou hvězdy "malého" Eura

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
21. 6. 2023 11:18
Už podeváté v samostatné historii se česká jednadvacítka ukáže na fotbalovém mistrovství Evropy. Ve snaze navázat na dávné úspěchy to ale nebude mít vůbec jednoduché, neboť turnaj v Gruzii a Rumunsku je napěchovaný mladými hvězdičkami z nejlepších evropských lig. Projděte si přehled výrazných osobností "malého" Eura, které startuje již dnes.
Michailo Mudryk.
Michailo Mudryk. | Foto: Reuters

Michailo Mudryk (Ukrajina)

Dvaadvacetiletý útočník (na Euru mohou hrát hráči narozeni 1. ledna 2000 a mladší, není tak doslova turnajem do 21 let, pozn. red.) je hráčem, k němuž upínají své naděje Ukrajinci. Přitom ještě v pondělí byl na lavičce dospělého národního týmu v kvalifikaci s Maltou.

V lednu Mudrykovi londýnská Chelsea "nalepila" cenovku 70 milionů eur, včetně bonusů vyplatila Šachtaru Doněck za jeho přestup údajně až 100 milionů eur (zhruba 2,4 miliardy korun).

V patnácti ligových zápasech jarní části Premier League však Mudryk ani jednou neskóroval a nepomohl Chelsea z vleklé krize. Náladu si teď chce zlepšit v Rumunsku a Gruzii, jeho týmu šéfuje jako kapitán kmenový hráč Slavie Maksym Talověrov.

 

Právě se děje

Další zprávy