El Clásico pro Barcelonu. Domácí Real si dal vlastní gól, Busquets má rekord

2. 3. 2023 23:25
Fotbalisté Barcelony zvítězili v úvodním semifinále Španělského poháru na hřišti Realu Madrid 1:0. Souboj úhlavních rivalů rozhodla vlastní branka Édera Militaa z 27. minuty. Odveta je na programu 5. dubna.
Barcelona slaví branku do sítě Realu.
Barcelona slaví branku do sítě Realu. | Foto: Reuters

Barcelonský kapitán Sergio Busquets odehrál 46. soutěžní El Clásico a stal se novým rekordmanem. Čtyřiatřicetiletý záložník držel dosavadní maximum společně s Lionelem Messim a Sergiem Ramosem, současnými hráči Paris St. Germain.

Gól domácího Benzemy z 12. minuty neplatil kvůli ofsajdu. Za čtvrt hodiny otevřela šťastně skóre Barcelona. Kessié sice nepřekonal Courtoise, ale madridský brankář trefil spoluhráče Militaa, od něhož se míč odrazil do sítě.

Katalánci bez zraněného kanonýra Lewandowského se i ve druhém poločase soustředili především na defenzivu. Real si přes územní převahu větší gólové šance nevytvořil a s "Barcou" prohrál druhý soutěžní duel po sobě.

Na úvod prvního semifinále Pamplona ve středu doma zdolala Bilbao 1:0.