Dušan Uhrin ml. bude trénovat kyperský Limassol

Red Spo, ČTK
30. 12. 2009 18:52
Uhrin jde do klubu, kde působil i jeho otec.

Limassol - Dušan Uhrin mladší se stal trenérem kyperského fotbalového celku AEL Limassol. Smlouvu podle dostupných zdrojů podepsal na dva a půl roku a v novém působišti už vedl večerní trénink.

Dvaačtyřicetiletý kouč, který před Vánocemi skončil v Mladé Boleslavi, si vyzkouší angažmá v týmu, kde získal už v sezoně 1988/89 pohárovou trofej jeho otec Dušan Uhrin starší.

Čtěte také: Kouč Dušan Uhrin ml. míří do kyperského Limassolu

Právě skutečnost, že zde uspěl už kouč vicemistrů Evropy, byla podle klubového webu jedním z důvodů, proč Uhrin mladší na nabídku kývl. Limassol hledal trenéra poté, co na začátku týdne vyhodil po půlročním angažmá Izraelce Nira Klingera.

Pětinásobný mistr země je v tabulce kyperské ligy šestý, když prohrál tři z předchozích čtyř ligových zápasů, a na vedoucí Apoel ztrácí devět bodů.

Uhrin se vydal na zahraniční štaci podruhé. Předloni odešel do rumunského Temešváru, letos na jaře krátce vedl společně s Alešem Jindrou i Kluž.

Český kouč už na klubovém webu naznačil, že chce v Limassolu zavést svůj oblíbený systém 4-4-2 a naplánoval si s každým hráčem ještě před Novým rokem individuální pohovor.

Tradiční celek z hlavního města si českého kouče vybral již počtvrté. Vedle otce a syna Uhrinových zde trénovali také Vladimír Švec a František Cipro.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy