Další ztráta. Arsenal v thrilleru zachránil remízu 3:3 s posledními Saints

21. 4. 2023 23:17
Fotbalisté Arsenalu dvěma góly v závěru vybojovali alespoň remízu 3:3 s posledním Southamptonem, v anglické lize však můžou přijít o první místo. "Kanonýři" po třetím nerozhodném výsledku po sobě vedou tabulku o pět bodů před Manchesterem City, obhájce titulu má však dvě utkání k dobru.
Rozzlobený trenér Arsenalu Mikel Arteta.
Rozzlobený trenér Arsenalu Mikel Arteta. | Foto: Reuters

Arsenalu vůbec nevyšel úvod zápasu 32. kola a po 27 vteřinách inkasoval, když se trefil Alcaraz. Tým trenéra Artety obdržel doma obě nejrychlejší branky v této ligové sezoně, v březnu na Emirates Stadium dokonce v deváté sekundě skóroval Bournemouth.

Ve 14. minutě zvýšil na rozdíl dvou gólů někdejší dlouholetý hráč Arsenalu Walcott. Brzy poté snížil Martinelli, střídající Čaleta-Car však po změně stran vrátil "Svatým" dvoubrankový náskok.

Londýnský celek mezi 88. až 90. minutou vyrovnal zásluhou Ödegaarda a Saky. V nastavení dokonce sahal po nevídaném obratu, střídající Trossard ale napálil břevno. Southampton nevyhrál sedmé kolo po sobě a od první nesestupové příčky ho dělí tři body.

Anglická fotbalová liga - 32. kolo:

Arsenal - Southampton 3:3 (20. Martinelli, 88. Ödegaard, 90. Saka - 1. Alcaraz, 14. Walcott, 66. Čaleta-Car).

1. Arsenal 32 23 6 3 77:34 75
2. Manchester City 30 22 4 4 78:28 70
3. Manchester United 30 18 5 7 46:37 59
4. Newcastle 30 15 11 4 48:24 56
5. Tottenham 31 16 5 10 57:45 53
6. Aston Villa 31 15 5 11 44:40 50
7. Brighton 29 14 7 8 54:37 49
8. Liverpool 30 13 8 9 56:36 47