Crosby řádí. Dal hattrick a ještě zařídil gól Sýkorovi

30. 11. 2008 7:33
Pittsburgh - New Jersey 4:1
Sidney Crosby se raduje z hattricku
Sidney Crosby se raduje z hattricku | Foto: Reuters

Pittsburgh - Tři góly a jedna asistence, to je vizitka Sidneyho Crosbyho ze sobotního utkání Pittsburghu proti New Jersey. Jednadvacetiletý centr se rázem posunul mezi ty nejlepší hokejisty v kanadaském bodování soutěže.

"Tučňáci" porazili "Ďábly" bez jakýchkoliv problémů 4:1 a Crosby se podílel na všech brankách svého týmu. Stal se samozřejmě hlavní hvězdou zápasu, přičemž šlo o vůbec jeho první hattrick na ledě Mellon Areny.

Kapitán týmu si parádní trefy rozdělil do každé třetiny. Nejprve skóroval už po jednaosmdesáti vteřinách, kdy ranou z bekhendu překonal gólmana Clemmensena. Uprostřed druhé části přidal druhý zásah a dvě minuty před koncem uzavřel skóre, to obral o puk Patrika Eliáše.

"Je pěkné, že se tak stalo doma. Nikdy nevíte, kdy se vám to povede znovu," říkal po skončení zápasu spokojený Crosby, který na hattrick čekal více než dva roky.

Kanadský hokejista se může pochlubit parádní formou, vždyť ze tří posledních duelů nasbíral devět bodů. I díky tomu je v kanadském bodování už druhý za spoluhráčem Jevgenijem Malkinem.

"Moc jsem toho nezměnil. Myslím si, že hraji dobře, ale někdy si dávám pauzu," komentuje své výkony jednadvacetiletý hráč, kterého chválil i soupeř.

Do střelecké listiny se už z Pittsburghu zapsal jediný muž - Petr Sýkora, jenž v přesilové hře využil přihrávku Crosbyho. Českému hráči to vyneslo ocenění pro třetí hvězdu zápasu.

San Jose otočilo zápas ve Phoenixu

Už sedmou výhru za sebou si připsali hokejisté San Jose, lídr NHL. Kalifornský klub tentokráte uspěl na ledě Phoenixu především díky jednomu muži. Joe Pavelski zaznamenal dva góly včetně toho vítězného, jenž vstřelil v 52. minutě.

Diváci se museli bavit hokejem zvláště na samém úvodu. Ti, kteří přišli pozdě, mohli litovat. Během úvodních šesti minut padly čtyři branky. Phoenix po třech minutách vedl, ale "Žraloci" během chvíle vyrovnali.

Čeští hokejisté tentokráte jen nahrávali, Milan Michálek si připsal dvě asistence, Tomáš Plíhal jednu.

Jiní Češi nebyli moc vidět. Jiří Hudler sice skóroval za "Rudá Křídla", jenže byl to jediný střelecký úspěch Detroitu, jenž prohrál v Bostonu 1:4. Poslední gól domácích "Medvědů" vstřelil David Krejčí.

Trojice Václav Prospal, Radim Vrbata, Lukáš Krajíček zažívá s Tampou Bay opravdu krušné časy. Nejhorší tým Východní konference padl ve čtvrtém utkání v řadě, tentokráte nestačil na Colorado.

"Laviny" brzo vedly o tři branky a dokázaly náskok udržet až do konce - vyhrály 4:3. Všechny zastínil dvaadvacetiletý Polák Wojtek Wolski, který se blýskl dvěma brankami a stal se první hvězdou zápasu.