Fotbalový fanda v Pekingu se nechtěl nechat vyrušit ze sledování osmifinálového zápasu mezi Francií a Španělskem, ani když mu hořel jeho dům.
Oheň vypukl ve tři hodiny ráno místního času, což byla akorát hodina, kdy se v Hannoveru vykopávalo.
"Když sousedi volali ´Hoří!´, popadla jsem své děcko a vyběhla jsem v noční košili ven," líčí manželka náruživého fanouška místním novinám.
"Manžel nedbal na nebezpečí a šel ven i s televizí. Když jsme se dostali z domu, začal se rychle shánět po elektrické zásuvce a pak pokračoval ve sledování zápasu," pokračuje.
Číňané jsou náruživými příznivci světového šampionátu, ačkoliv ho většinou musejí sledovat v noci vzhledem k šestihodinovému časovému posunu. Kvůli MS v Německu jsou ostatně ochotni udělat mnohem více.
Kvůli MS přišel dobrovolně o práci
Čínská státní tisková agentura Sinchua například přinesla zprávu o muži, jenž zanechal svého zaměstnání v počítačové firmě v Pekingu a vrátil se domů do Čongqingu, aby mohl celý turnaj nerušeně sledovat. Jeho šéf mu nabídl zvýšení platu, on však odmítl s tím, že mistrovství světa ve fotbale je důležitější než jeho práce.
Jeden z místních deníků zase informoval, že policie musela propustit zloděje mobilního telefonu. Jeho oběť totiž proti němu odmítla vypovídat, neboť by nestihla začátek zápasu.
Rodinné spory
Sledování fotbalového MS přináší i v Číně rodinné spory. Jeden muž na jihovýchodě Pekingu kupříkladu musel manželce podepsat smlouvu, v níž se zavazuje, že během měsíc trvajícího turnaje vykoná všechny své domácí práce. Teprve potom dostal povolení sledovat v noci televizní přenosy.
Jiný choť již tak poslušný a diplomatický nebyl. Když jeho hlučné fandění během utkání Argentina-Pobřeží slonoviny vzbudilo manželku, televizi mu nekompromisně vypnula. On ji však zamknul v ložnici a přes její hlasité protesty se v klidu na střetnutí dodíval.